«КАЙДАШЕВА СІМ’Я» на сцені Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ

25 квітня 2018 року студенти Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ представили театральну виставу за мотивами відомої повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». «Весняні прем’єри» студентів-україністів уже стали доброю традицією: драматичні постановки, присвячені особистому життю Тараса Шевченка й Івана Франка, «осінні карнавали» Ліни Костенко, «Лісова пісня» Лесі Українки».   Молоді актори навіть здобули чималу когорту поціновувачів їхньої творчості серед студентів та школярів Берегова та Берегівського району, які зі своїми вчителями-філологами були присутніми на виставах.

Режисером-постановником дійства була доцент українського відділення, кандидат філологічних наук Тетяна Чонка, яка змогла організувати численні репетиції, терпляче ставилася до відсутності в акторів «творчого натхнення», завжди вміла їх належним чином мотивувати, за що і студенти, і колеги їй дуже вдячні.

Прикметно, що до участі у виставі до філологів приєдналися і студенти інших спеціальностей, а це свідчить, що дух Мельпомени захоплює в інституті все ширше коло поціновувачів. Перед виступом усі актори добряче нервували, адже хотілося, щоб усе пройшло на високому рівні. Посмішки глядачів та гучні оплески наприкінці вистави – беззаперечний доказ того, що виступ удався. Радує, що цього року на виставу «Кайдашева сім’я» прийшли не тільки студенти вишу, а й значно більше учнів з різних шкіл міста Берегова та Берегівського району.

Вистава була насичена гумористичними сценами, акторам вдалося увійти в образ і вміло передати характери персонажів. Для досягнення більшої реалістичності й передачі атмосфери другої половини ХІХ століття немало допомогли костюми, люб’язно надані Закарпатським обласним угорським драматичним театром ім. Дюли Іллеша.

У ролях: автор – Товт Вікторія, Омелько Кайдаш – Мельник Діана, Кайдашиха – Вайнраух Естер, Карпо Кайдаш – Вайнраух Андрій, Лаврін Кайдаш – Тігор Михайло, Мотря – Дудіна Тетяна, Мелашка – Супруненко Софія, Довбиш – Дьендєші Тіберій, Довбишівна-Любка Еріка, Кума – Вамошій Крістіна, Дитина – Мештер Чілло. Урізноманітнили виставу чуттєвим танцем студентки-танцівниці: А. Рабош, В. Собослай, К. Васильцун, Б. Машталер, Л. Приходько, М. Рябіхіна. Молоді актори одразу після вистави поділилися своїми враженнями:

Вамошій Крістіна (Кума):

«Мені було надзвичайно цікаво спостерігати за розвитком акторської майстерності наших головних персонажів. Сварки Кайдашихи та Мотрі досягли найвищого емоційного піку під час вистави, й виглядало це досить реалістично».

Вайнраух Естер (Кайдашиха):

«Завдяки цим репетиціям у нас залишилося багато веселих спогадів. Ми чудово провели час. Дуже приємно бачити задоволені обличчя глядачів. А це означає, що ми недарма старалися».

Дудіна Тетяна (Мотря):

«На початку репетицій дуже важко було налаштувати себе на роль сварливої невістки, адже в реальному житті не доводилось сваритись з моєю «свекрухою» Естер. Але згодом, завдяки веселим пригодам під час репетицій, вдалось перевтілитись у Мотрю і триматись такою до останнього моменту».

З нетерпінням очікуємо нових театральних видовищ.

 

Українське відділення
кафедри філології ЗУІ

Це слайдшоу вимагає JavaScript.