• «Fuzzy-технології» – онлайн зустріч з професором прикладної математики з університету м. Новий Сад

    19-го березня 2024 р. кафедра математики та інформатики ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ організувала онлайн зустріч з професором математики Марта Токач, яка є провідним викладачем сербського університету міста Новий Сад. Вона займається науковою діяльністю в галузі прикладної математики, її пошукова діяльність пов’язані із fuzzy-технологіями, м’якими обчислювальними методами та штучним інтелектом. Студенти та викладачі спеціальності «Прикладна математика» Фахового коледжу також були присутні на цій лекції. В презентації цікаво та на доступному рівні були представлені основи математичної логіки, прикладної реалізації fuzzy-систем. Для нас є важливим, щоб здобувачі освіти були в курсі новітніх досліджень: участь в таких заходах заохочує до пошукової діяльності, постійної самоосвіти.

  • Оновлення освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування»

    20 березня 2024 року  відбулося розширене засідання  робочої групи  з обговорення та оновлення  освітньо-професійної програми підготовки фахових молодших бакалаврів  «Облік і оподаткування».   До участі у  перегляді та  обговоренні ОПП були залучені  представники стейкхолдерів та потенційні роботодавці суб’єктів господарювання різних організаційно – правових форм та форм власності, члени робочої групи освітньо-професійної програми та викладачі циклової комісії: – Василь ГАНЬКОВИЧ – начальник управління соціального захисту населення Берегівської     РДА-РВА; – Едіна ШЕБЕШТЕНЬ – головний бухгалтер ТОВ «СТІК КОМПАНІ»; – Габор ПОТОКІ – віце-президент Громадської організації «Спілка молодих угорських підприємців Закарпаття»; – Шандор ВІРЛІЧ – директор ТОВ  «ЕКС-ІМ ЗАКАРПАТТЯ» ; – Габріелла  ЛОСКОРІХ – доктор філософії за спеціальністю 071 Облік і оподаткування, заступниця  завідувача…

  • Обговорення проекту освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» на 2024 – 2028 рр.

              20 березня 2024 року відбулося спільне засідання робочої групи розробників ОПП «Дошкільна освіта» із зовнішніми та внутрішніми стейкхолдерами з обговорення проєкту освітньо-професійної програми підготовки здобувачів фахової передвищої освіти освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» у галузі 01.Освіта/Педагогіка спеціальності 012 Дошкільна освіта.       Засідання проводила Гаврилюк Ілона Юліївна, голова циклової комісії «Дошкільна освіта», член робочої групи ОПП. В обговоренні проєкту освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» на 2024 року взяли участь:        к.п.н. Шовш Катерина Степанівна – директор Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, член робочої групи ОПП «Дошкільна освіта»;        д-р філософії Джанда Галина Богданівна – заступник директора з НМР, голова методичної ради Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ;        …

  • Краса навколо нас

    За ініціативи Якоб Елеонори Адальбертівни, викладачки біології Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, та участі здобувачів фахової передвищої освіти, членів студентського самоврядування, в теплі весняні дні перед будівлею коледжу посадили 50 кущиків триколірних фіалок. Різнокольорові фіалки, інша назва – братики, належать до популярних садових квітів, які  яскравим цвітінням радують з весни до літа.  Чудові кольори та їх різнобарвне поєднання будуть прикрашати територію нашого закладу й створювати гарний настрій студентам, працівникам закладу та гостям. Орім цього, як стверджує досвідчений біолог Якоб Елеонора, садові проекти можуть допомогти здобувачам освіти зрозуміти важливість догляду за рослинами. Отож, посадка фіалок служитиме не лише естетичним цілям, але й матиме освітню мету, а процес…

  • Обговорення освітньо-професійної програми «Туризм і рекреація»

    20 березня 2024 року відбулося засідання робочої групи з обговорення освітньо-професійної програми підготовки здобувачів фахової передвищої освіти освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр» у галузі 24 Сфера обслуговування за спеціальністю 242 «Туризм і рекреація».   Засідання в офлайн режимі проводила кандидат економічних наук Нoдь Оршоя Ласлівна, голова робочої групи освітньо-професійної програми «Туризм і рекреація». В обговоренні освітньо-професійної програми «Туризм і рекреація» 2024 року взяли участь: Мештер Андрій Андрійович – голова Громадської організації «Закарпатська угорська туристична рада», як зовнішній стейкхолдер. Бергхауер Олександр Олександрович – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та туризму ЗВО «Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ», як зовнішній стейкхолдер. Бірток Ванесса Жолтівна – завідувачка Туристично-інформаційного центру «Ракоці-тур» ,…

  • Ключові аспекти та стратегічні кроки щодо удосконалення ОПП «Прикладна математика»

    21 березня 2024 р. відбулося розширене засідання циклової комісії «Прикладна математика» зі стейкголдерами. Це є важливим етапом у формуванні майбутньої освітньо-професійної програми спеціальності, спрямованої на підготовку кваліфікованих фахівців у галузі прикладної математики. До онлайн зустрічі долучилися представники потенційних баз практики, роботодавців, викладачі вищих навчальних закладів. Обговорювалися ключові аспекти програми, такі як актуальність курсів, методи навчання, практична спрямованість, організація пошукової діяльності, практика застосовування та впровадження сучасних методик та технологій навчання. Учасники ділилися своїми думками та ідеями, активно обговорюючи найефективніші підходи до підготовки майбутніх спеціалістів. Едіта Бабяк, начальник Управління освіти та культури Берегівської міської ради, зазначила що є велика потреба у спеціалістах, які професійно володіють веб-технологіями, вміють працювати з великими базами даних,…

  • Фаховий коледж відкрив свої двері перед відвідувачами

    20 березня у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся День відкритих дверей. На відкритті заходу гостей привітала директорка навчального закладу Катерина Шовш, яка ознайомила присутніх з найважливішою інформацією про Фахового коледжу. У своїй промові очільниця згадала про історію заснування, розповіла про основні напрямки роботи закладу та ознайомила присутніх з правилами поселення до гуртожитку. За її словами, у Фаховому коледжі підготовка фахівців здійснюється за п’ятьма спеціальностями: «Дошкільна освіта», «Соціальна робота», «Облік і оподаткування», «Прикладна математика» та «Туризм». Після цього слово взяли голови профільних комісій, які розповіли про навчальні можливості та програми різних спеціальностей, підготувавши презентації та короткі відеоролики, в яких закцетовано увагу на перевагах вибору тієї чи…

  • Головний відбір „Зірка професії”

    9 березня 2024 року відбувся національний відбірковий тур конкурсу „Szakma sztár” Торгово-промислової палати Угорщини. Наш заклад представляла Барбара Леньо, студентка 4 курсу спеціальності „Туризм”, у категорії „Офіціант та гостьовий сектор”. Конкурс проходив у Будапешті, в Баптистській технічній, професійній та середній школі гостинності, туризму та архітектури VIK, де конкурсанти мали змогу виміряти свої практичні навички. На першому етапі конкурсу студенти представили та захистили свої професійні портфоліо на 8-10 сторінок у вигляді 10-хвилинної презентації. Наступним завданням було підготувати 4-сторінкове меню з 5 страв та супровідне оформлення для заходу на вибір журі. Після професійного оцінювання журі спостерігало за роботою конкурсантів у гостьовій зоні. Студенти привітали гостей іноземною мовою, яку вивчають у їхньому закладі,…

  • Вшановуємо героїв Угорської революції

    Щовесни згадуємо  одну з вирішальних подій в історії угорського народу — революцію за незалежність 1848-1849 років  — вшановуємо  пам’ять борців за свободу та незалежність. Тематичний захід із нагоди 176-ої річниці Угорської революції, який відбувся 15 березня 2024 року у Фаховому коледжі, відкрив викладач історії Герендей Адальберт, проголосивши промову, у якій зазначив, що в результаті революційних подій відбулися значні соціальні та політичні зміни в житті угорського народу. Після спільного  виконання національної молитви присутні на зібранні викладачі та здобувачі освіти  здійснили мандрівку в історичне минуле, заново переживаючи події 15 березня 1848 року. У програмі заходу, складеній д-ром Варга Робертом, викладачем всесвітньої історії, з метою максимального наближення до революційних подій перед учасниками заходу…

  • Віртуальний тур Музеєм грошей для обліковців

      13 березня  2024 року в рамках вивчення  освітньої компоненти «Основи фінансової грамотності» здобувачі  фахової передвищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Френца Ракоці ІІ відвідали  віртуальну екскурсію в режимі реального часу від Національного банку України на тему «Історія грошового обігу в Україні». Під час віртуального туру до Музею грошей  Національного банку України у супроводі гіда обліковці побачили історію України крізь призму банкнот та монет, які були в обігу на наших теренах від найдавніших часів до сучасності. Колекцію музею складають домонетні форми грошей, античні, середньовічні монети,  банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України. Музей грошей славиться унікальною експозицією, яка ілюструє історію грошового обігу в Україні:…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial