Краєзнавча практика студентів першого курсу ОП «Географія» та «Туризм»

Як студенти першого курсу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, ми взяли участь у краєзнавчій практиці, яка проходила з 30 червня по 4 липня 2025 року. Під час цієї практики ми відкрили для себе культурні, історичні та природні цінності Закарпаття. Протягом кількох днів ми не лише поглибили наші теоретичні знання, але й отримали безцінний досвід колективної роботи.

Першою зупинкою було м. Ужгород, де ми відвідали Ботанічний сад Ужгородського національного університету, ознайомилися з визначними пам’ятками міста: кафедральним собором та єпископським палацом, Закарпатською обласною філармонією, Ужгородським замком та скансеном, а також здійснили похід до руїн Невицького замку. Нам допомагали старшокурсники, які проводили для нас екскурсії, демонструючи приклад того, як упевнено готувати й проводити презентації, що було корисним для наступних днів.

Наступного дня ми побували в Мукачеві, де ознайомилися з історією відомого замку. Потім ми відвідали замок у Чинадієві, а також меморіальний парк у Сваляві, де вшанували пам’ять жертв сталінських таборів. Після цього ми побували на бункерах лінії Арпада — одне з обов’язкових місць для відвідування, особливо враховуючи, що ми зупинилися у селі Верхня Грабівниця.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

На третій день практики ми брали участь у пішохідних туристичних програмах, зокрема відвідали водоспад Шипіт та здійснили похід на гору Гемба, з якої відкривається неймовірна панорама нашого краю.

В останні два дні ми виконували групові завдання, які сприяли професійному розвитку як студентів-географів, так і студентів-туристів. Ми мали змогу перевірити свої навички орієнтації на місцевості, організації та командної роботи. Ми відвідали реформатську церкву в селі Кідьош, яку вважають одним із архітектурних шедеврів нашого регіону. Завершенням тижня стала екскурсія до виноробні «Sass K. Winery», де ми ознайомилися з місцевою винною культурою — однією з характерних цінностей Закарпаття.

Практика була для нас важливою не лише з професійної точки зору, але й мала велике значення для згуртування студентської спільноти. Цей захід був особливо цінним тим, що у ньому брали участь як студенти денної, так і заочної форми навчання — ми мали змогу познайомитися ближче з тими, з ким раніше спілкувалися лише онлайн. Спільні походи, завдання та розмови не лише розширили наші знання, а й подарували нові дружні стосунки та сформували згуртовану спільноту.

Щиро дякуємо Закарпатському угорському інституту ім. Ференца Ракоці ІІ за підтримку, а також нашим викладачам за змістовну програму та дні, проведені разом!

Селеш Петронелла

ОП «Туризм» 1-й курс

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar