Кафедра обліку і аудиту

Контакти:

Адреса для листування: Кафедра обліку і аудиту, Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II, п/с 33, 90200 Берегово, Закарпаття , Україна.

Номер телефону: +380-31-41-4-29-68, внутрішній номер 128 (з-за кордону),  або 8-241-4-29-68, внутрішній номер 128 (у межах Закарпаття).

Факс: +380-31-41-4-29-68 (з-за кордону)

E-mail: rfkmf.gazdasagtudomanyi@gmail.com

Web: https://kmf.uz.ua

Кафедра: аудиторія Віктора Шкултеті (№122)
Історія кафедри

Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ (надалі по тексту – ЗУІ) розпочав освітню діяльність у 1996 року під назвою Закарпатський угорський педагогічний інститут. Кафедра обліку і аудиту є наймолодшим окремим структурним підрозділом ЗУІ.

Відкриття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування»  було зумовлено стратегічним рішенням закладу відповідати попиту не лише на відповідні професії у галузі педагогіки, а й задовільнити потреби в пропозиції на якісну підготовку фахівців у сфері обліку та оподаткування для закарпатської молоді на декількох мовах (українською, угорською, англійською), які високо затребувані на ринку праці.

У 2020 році  освітньо-професійну програму першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» було успішно акредитовано вперше на державному рівні в Україні.

Після ліцензування спеціальності у 2016 році перший випуск бакалаврів відбувся у 2020 році, зокрема протягом останніх років спостерігається позитивна тенденція зростання інтересів абітурієнтів до облікового-економічного напряму і, як наслідок, щороку збільшується статистична кількість вступників на навчання.

До кафедри обліку і аудиту відноситься неакредитована освітня програма підготовки здобувачів за спеціальністю «Економіка та менеджмент», альма-матер якої -Ніредьгазький університет (Угорщина). Загалом програма, яка вже функціонує більше 20 років, є однією із найпрестижніших (близько 30 вступників щороку).

Враховуючи вищезазначене, кафедра обліку і аудиту забезпечує підготовку двох освітніх програм: першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної й заочної форм навчання спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та неакредитованої освітньої програми за спеціальністю «Економіка та менеджмент».

Колектив кафедри активно співпрацює з національними й закордонними партнерами в науковій та професійній діяльності, освітньому просторі. Зокрема, вітчизняними партнерами  є наступні заклади вищої освіти в Україні: Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Державний університет «Житомирська політехніка», Державний вищий навчальний заклад “Ужгородський національний університет”. Загалом здійснюється постійне сприяння збереженню і розвитку тісних зв’язків з місцевими підприємцями, бізнес-установами й стейкхолдерами.  У 2021 році колектив кафедри разом зі студентами взяв участь в заходах інформаційної кампанії міжнародного онлайн-тижня “Global Money Week” («Всесвітній тиждень грошей»). Науково-освітня співпраця налагоджена із наступними закордонними університетами: Ніредьгазький університет, Дебреценський університет, Геделлівський аграрний університет, Національний університет державної служби, Коледж Етвеша Йозефа (Угорщина) й Університет Бабеш-Бояі (м. Клуж-Напока, Румунія). Спільне партнерство у галузі наукових досліджень здійснюється з Національним інститутом стратегічних досліджень Угорщини, Угорським національним банком, іншими суб’єктами господарювання тощо.

У 2020-2021 навчальному році значно поповнилася кількість студентів-обліковців, зокрема на перший  курс денної форми навчання вступило 24 абітурієнта (рекордний показник). Щороку спостерігається висока зацікавленість вступників на другий курс (особливо серед випускників спеціальності «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ).

Загалом у 2021 році навчання розпочали 82 студенти-обліковці, у тому числі 60 осіб – на денній й 22особи – на заочній формах навчання (рис.).

Особовий склад

Працівник Посада Науковий ступінь, Вчене звання
Бачо Роберт Йосипович завідувач кафедри, професор доктор економічних наук, професор
Ганусич Вероніка Олександрівна доцент кандидат економічних наук, доцент
Ковач-Румп Генетта Ласлівна викладач
Лоскоріх Габріелла Людвиківна заступник завідувача кафедри, доцент доктор філософії з галузі знань управління та адміністрування
Макарович Вікторія Костянтинівна доцент кандидат економічних наук, доцент
Орлов Ігор Віталійович професор Доктор економічних наук, професор
Палоці Жаннета Олександрівна асистент
Пойда-Носик Ніна Никифорівна професор доктор економічних наук, професор
Потокі Габор Федорович старший викладач
Сочка Катерина Андріївна доцент кандидат економічних наук, доцент
Стойка Наталія Степанівна доцент кандидат економічних наук, доцент
Шебештень Едіна Гейзівна асистент