Студенти ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ дебютували на престижному конкурсі ораторського мистецтва в Угорщині

9 травня в місті Естергом відбувся фінал етапу конкурсу «Красива угорська мова» імені Ференца Казінці, що проходив у Карпатському басейні. Уперше до фіналу цього регіонального етапу долучилися й студенти із Закарпаття — представники кафедри філології Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ.

Конкурс, започаткований Комітетом Фонду Премії імені Казінці та Товариством плекання рідної мови, проводиться з метою популяризації культури мовлення та підтримки навчання рідною мовою. Захід відбувся в Центрі професійної підготовки вчителів імені Яноша Вітеза факультету гуманітарних і суспільних дисциплін Католицького університету імені Пейтера Пазманя. У конкурсі брали участь 48 здобувачів вищої освіти.

Честь і гідність ЗУІ імені Ференца Ракоці ІІ на конкурсі захищали студентки першого курсу угорського відділення кафедри філології – Сінтія Шведку та Антонія Туровці. Відповідно до умов конкурсу, учасники мали продекламувати два есе або прозові твори угорських авторів ХХ і ХХІ століть, тривалістю 2–3 хвилини кожен. Один із текстів конкурсанти обирали самостійно, другий – отримували безпосередньо на місці проведення конкурсу та мали 20 хвилин на підготовку перед декламацією. Студентки ЗУІ імені Ференца Ракоці ІІ продемонстрували свої ораторські здібності, виступивши з творами Іштвана Еркеня та Адама Надашді. Майбутні філологині гідно представили свій навчальний заклад і здобули цінний досвід участі в престижному мовному конкурсі.

Окрім участі в конкурсі, студентки під час перебування в Естергомі стали учасниками насиченої культурної програми. Разом зі своїм викладачем відвідали Меморіальний будинок Мігаля Бабича, де мали змогу доторкнутися до минулого. У музеї було продемонстровано 15-хвилинний короткометражний фільм, який познайомив глядачів з історією видання журналу «Nyugat» («Захід») та життєвим шляхом його авторів. Невід’ємною частиною екскурсії Естергомом став візит до місцевої базиліки – другої за величиною споруди в Угорщині. Учасники не лише оглянули величну будівлю, а й мали змогу помилуватися її вражаючим інтер’єром. Піднявшись на купол, вони насолодилися захоплюючим краєвидом на місто.

Студентки повернулися додому з пам’ятними грамотами, яскравими враженнями та незабутніми спогадами.

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar