Співробітники та студенти ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ взяли участь у 24 Всеугорській педагогічній конференції
Цьогоріч Дебреценському університету (ДЕ) випала честь стати місцем проведення Всеугорської педагогічної конференції (ВПК), яка проходила з 24 по 26 жовтня вже 24-й раз за організації Наукового комітету з питань педагогічних дисциплін Академії Наук Угорщини. В заході взяли участь запрошені кафедра педагогіки, психології, початкової, дошкільної освіти та управління закладом освіти Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, а також майстерня педагогіки та психології Гуртожитку імені Ференца Кельчеї. Організаторами міжнародної конференції на тему «Освіта та виховання як засіб забезпечення соціального добробуту: виклики освітньо-виховного процесу в кризові часи» стали факультет дошкільної та корекційної освіти (ФДКО) та факультет гуманітарних наук (ФГН) університету.
Доцентка ФДКО ДЕ та кураторка конференції д-р Вероніка Бочі висловила радість з того, що у 2024 році захід вдалося організувати в очному форматі, адже минулого року через епідемію конференція відбулася в режимі онлайн. Потім слово взяв проректор Дебреценського університету, професор, д-р Елек Барта, який у своїй вітальній промові звернув увагу на актуальність теми благополуччя та кризових ситуацій у сучасному суспільстві. Динаміка змін у суспільстві повсякчас створює нові виклики для людей та громад, а кризові явища мають не лише економічне та політичне підґрунтя, але й позначаються на психічному здоров’ї людей. У своєму виступі декан ФДКО ДЕ д-р Ержебет Гортка-Раков наголосила, що складні виклики сучасного світу – такі як пандемія коронавірусу, військові конфлікти та кліматичні зміни – змушують педагогів доглянути на цілі та методи освіти по-новому. Конференція – чудова нагода обговорити ці проблеми на користь розвитку освіти у контексті соціального благополуччя. Заступник декана ФГН д-р Левенте Такач наголосив, що університет, на базі якого проводяться, як освітня, так і науково-дослідна діяльність, є ідеальним місцем для проведення цієї конференції.
Цього року ВПК зібрав понад 500 учасників, у заході взяли участь дослідники з Німеччини, Румунії та Словаччини, а також з-за кордону. У рамках триденного заходу відбулося 37 симпозіумів, 48 сесій та шість постерних сесій, під час яких гості заходу обмінялися ідеями та ознайомилися з результатами найновіших досліджень.
Велику роль в успіху конференції відіграли досвід і знання викладачів та студентів кафедри педагогіки ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ.
Симпозіум «Виклики та можливості в освіті національних меншин» координувала Каталін Поллоі, яка виступила з доповіддю на тему «Система угорської вищої освіти на Закарпатті в умовах російсько-української війни». Її опонентом на симпозіумі став професор, д-р Томаш Козма, який, окрім виконання ролі опонента, більш детально висвітлив тему «Прецепція викладачів щодо інституційної культури та ефективності роботи в закладах вищої освіти з угорською мовою навчання в Карпатському басейні». А Вікторія Ланці представила результати свого дослідження на тему «Формування взаємодії сім’ї та школи в процесі підготовки педагогічних кадрів – систематичний огляд наукової літератури та формування навичок взаємодії між батьками та родиною, вчителем та школою в рамках підготовки майбутніх вчителів». Крім того, в рамках професійної програми «Професійні співтовариства в підготовці педагогічних кадрів» студентки магістратури за спеціальністю «Початкова освіта» Дьердьі Онисько та Рейка Газдаг представили діяльність ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ та кафедри.
Онисько Д.
-
Ця стаття також доступна наступними мовами:
- Magyar