День кар’єри обліковців
28 жовтня 2024 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся щорічний захід «День кар’єри», який цього року став особливим, оскільки проходив у рамках святкування 10-річного ювілею Фахового коледжу ЗУІ. Це додало заходу особливої урочистості та значущості, надаючи ще більшої ваги спільній меті — підтримати молодь у професійному самовизначенні.
Викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» вже п’ятий рік поспіль спільно із викладачами кафедри обліку і аудиту ЗУІ проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи кар’єрних сходинок.
Метою цьогорічного дійства було ознайомлення здобувачів освіти з можливостями професійного зростання, актуальними тенденціями на ринку праці, а також із досвідом успішних фахівців, які поділилися своїми історіями успіху і надавали цінні поради.
День кар’єри пройшов під девізом: «Ліфт до успішної кар’єри не працює. Використовуйте сходи! Крок за кроком!», що символізує поступове, але впевнене професійне зростання.
Захід відкрила директорка Фахового коледжу к.п.н., доц. Шовш Катерина, яка підкреслила значущість таких подій для освітнього процесу. Вона наголосила, що сьогодні важливо не лише вивчати освітньо-професійну програму, а й створювати умови для особистісного й професійного розвитку здобувачі освіти, допомагаючи їм визначитися з подальшими кар’єрними кроками та розширюючи їхні можливості.
Програма Дня кар’єри складалася з двох частин. Першою був бізнес-форум із роботодавцями.
Потокі Габор, старший викладач кафедри обліку і аудиту ЗУІ та віце-президент Спілки молодих угорських підприємців Закарпаття, провів гостьову лекцію на тему «Професія підприємця: як знайти ідею та перетворити її в успішний бізнес?». Спікер поділився власними міркуваннями щодо викликів і можливостей, з якими стикаються підприємці, а також розповів про шлях підприємництва як можливість уникнути традиційних рамок найманої праці та розвивати власну справу. Його досвід та бачення надихнули здобувачів освіти задуматися над підприємництвом не лише як професійною діяльністю, але й як життєвою метою, що може стати шляхом до самореалізації.
Запрошені гості: Барна Дьєрдь – підприємець із багаторічним досвідом ведення бізнесу та Ленд’єл Юрій – власник бюро перекладів і сувенірної крамниці «Donum 4U», ознайомили зацікавлених здобувачів освіти зі специфікою представлених сфер діяльності, з вакансіями та кар’єрними пропозиціями, особливостями кадрової політики та корпоративної культури. Вони наголосили на важливості стратегічного мислення, планування та орієнтації на клієнта, які є ключовими для успішного ведення справ.
Друга частина — нетворкінг-бесіда з випускниками коледжу, нинішніми здобувачами вищої освіти ЗУІ. Баторі Вівіен і Балла Данієл розповіли здобувачам фахової передвищої освіти про своє навчання та роботу, поділилися тим, як досягли успіхів, які навички були корисні в професійній діяльності тощо.
Захід створив сприятливу атмосферу для комунікації, обміну ідеями та пошуку нових перспектив, що надихнуло здобувачів освіти на активне самовдосконалення і відкрило їм шляхи до майбутніх професійних досягнень. Завдяки живому діалогу з успішними підприємцями, викладачами та випускниками, вони отримали мотивацію для подальшого розвитку, оволоділи новими знаннями про реалії ринку праці та вимоги до професіоналів у сфері обліку і оподаткування.
-
Ця стаття також доступна наступними мовами:
- Magyar