Бо кодувати – добре! – У ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відбувся тренінг

«Година кодування», організована code.org, – це міжнародна ініціатива, що має на меті зробити мову програмування доступною для кожного, особливо для тих, хто ніколи раніше не мав справи з програмуванням. Це захоплюючий годинний екскурс у світ кодування, під час якого, за допомогою інтерактивних ігор, учасники знайомляться з основами алгоритмів програмування та роботою обчислювальної техніки.

Code.org формулює свої цілі так: «Година кодування – це глобальний проєкт, мета якого – познайомити мільйони школярів із світом комп’ютерних технологій через захопливі годинні заняття з кодування. Цей проєкт прагне розвіяти міфи навколо кодування і показати, що його основи можуть освоїти всі охочі. Це, у свою чергу, має стати потужним стимулом для розвитку інтересу до інформатики в майбутньому».

2 грудня 2024 року кафедра математики та інформатики Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ організувала вже традиційне заняття, до якого долучилися учасники як в онлайн, так і в офлайн форматах. Захід розпочався о 16:10 (за київським часом). З вітальним словом до присутніх звернулася завідувачка кафедри Каталін Кучінка, яка після своєї промови передала слово колишньому викладачу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Степану Берегсасі, котрий вперше організував цей захід на кафедрі майже 10 років тому.

Серед 119 зареєстрованих учасників були студенти ОКР «бакалавр» та «магістр» спеціальності «Середня освіта (математика)», ОКР «бакалавр» спеціальності «Середня освіта (інформатика)», студенти Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, а також учні Великодобронської філії ПЗ «Закарпатський угорський ліцей з угорською мовою навчання».

Учасники тренінгу розв’язували різноманітні інтерактивні завдання, такі як: розробка ігор, програмування роботів і створення простих алгоритмів. Ініціативні здобувачі освіти мали можливість не лише створити власний код під час годинного заняття, але й продовжити його написання до опівночі 4 грудня.

Студенти, які розв’язали найбільшу кількість задач, отримали цінні призи. Церемонія нагородження переможців відбулася у четвер, 5 грудня, о 12:15 (за київським часом).

Кафедра математики та інформатики

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar