Викладачі кафедри обліку і аудиту взяли участь у програмі мобільності «Еразмус+»
Протягом 5-11 грудня 2024 року троє викладачів кафедри обліку і аудиту Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ взяли участь у програмі академічної мобільності для викладачів та науковців на базі Інституту імені Йожефа Етвеша (м. Бая, Угорщина). Їх участь була спрямована на обмін досвідом у галузі викладання, дослідження актуальних економічних тем і налагодження міжнародної співпраці у науковій та освітній сферах.
Учасниками заходу стали: професор Роберт Бачо, доцент Габріелла Лоскоріх, доцент Катерина Сочка.
У межах програми мобільності викладачі провели низку лекцій та тематичних семінарів для здобувачів вищої освіти і науковців Інституту імені Йожефа Етвеша. Серед основних тем, які розглядалися: вплив релокованого бізнесу на перспективи економічного розвитку Закарпаття; мікро- та макроекономічні фактори, що впливають на розвиток мікро-, малого та середнього бізнесу Закарпаття; монополізація на ринку житлово-комунальних послуг України; облік і звітність в оподаткуванні: сучасні вимоги та перспективи розвитку; План дій BEPS: основні напрямки реалізації; податкова система України: структура, функції та вплив на економіку; трансформація банківської системи України в сучасних умовах; дефіцит державного бюджету: шляхи його скорочення в умовах кризи; фінансові інструменти підтримки малого та середнього підприємництва в поточному періоді.
Участь у програмі надала викладачам можливість не лише поділитися своїми знаннями, а й отримати корисний професійний досвід. Зокрема, вони ознайомилися з інноваційними підходами до викладання економічних дисциплін, що використовуються в Інституті імені Йожефа Етвеша. Також значний акцент було зроблено на обговоренні практичних аспектів підготовки фахівців економічного напряму для потреб ринку праці.
Учасники програми висловлюють щиру вдячність адміністрації та професорсько-викладацькому складу Інституту імені Йожефа Етвеша за теплий прийом, можливість обміну професійним досвідом, міжкультурні діалоги та нові знання. Особливу цінність мала взаємодія з науковою спільнотою, яка протягом багатьох років формує якісні підходи до підготовки фахівців економічного напряму.
Програма «Еразмус+» відкриває нові перспективи для міжнародної співпраці та наукового розвитку, що є важливим кроком для інтеграції інституту в європейський освітній простір.
Кафедра обліку і аудиту
-
Ця стаття також доступна наступними мовами
- Magyar