Співробітники ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ брали участь на професійному форумі
3 та 4 квітня мережа «Дім традицій» організувала методичні семінари в різних сферах професійної діяльності. У програмі, серед інших, брали участь і співробітники структурних підрозділів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ.
Захід проводиться вдруге і має на меті продемонструвати багатогранну діяльність організації. Дводенна програма включала інформативні лекції, професійні тренінги та практичні воркшопи. Учасники мали можливість розширити професійні контакти, розвинути компетенції та вдосконалити стратегії реалізації планів на майбутнє.
Перший день форуму розпочався з пленарного засідання. Першим виступив Міклош Бот, генеральний директор «Дому традицій», з доповіддю на тему «Збереження народних традицій у 21 столітті: досягнення та цілі „Дому традицій” у 2025 році».
Опісля відбулися секційні засідання, на яких експерти з Угорщини та зарубіжжя, що займаються вивченням культури і традицій, мали змогу обмінятися думками на кілька тем. Одне з таких засідань розпочалося з самого ранку, а основною темою для обговорення стало Закарпаття. У панельній дискусії під назвою «Служіння традиціям та громаді на Закарпатті» закарпатські фахові організації презентували свою діяльність і поділилися своїми ідеями та можливостями. Участь у роботі круглого столу брала й директорка благодійного фонду «ГЕНІУС» Наталія Вароді, яка ознайомила присутніх з проведенням конкурсу закарпатської народної музики та танцю «Szól a Fülemüle!» («Співає соловей»), що користується популярністю вже кілька десятиліть. Адель Гал, етнографиня та координаторка сільського будинку-музею в с. В. Береги поділилася досвідом роботи музею за останні десять років. У своїх виступах учасники підкреслювали важливість організації заходів, спрямованих на збереження та популяризацію народних традицій і звичаїв.
Про можливості маленької громади в умовах сьогодення, способи її виживання та процвітання, а також про жертви, які вона готова принести, аби заявити про себе громадськості, розповіла директорка Чомського будинку культури та керівниця ансамблю народного танцю «Бокрейто» Анжела Решко-Папп. Голова Закарпатської філії мережі «Дім традицій» Каталін Пал підвела підсумки виступів.
На заході також брала участь директорка ПЗ «Дитяча школа мистецтв угорського народу „Туліпан Танода”» Анджеліка Кепич..
У другій половині дня після завершення роботи круглого столу відбулася низка цікавих програм. Заходи, присвячені темі Закарпаття, продовжаться і наступного дня. У рамках тренінгів знавці народної творчості проведуть майстер-клас з розпису крашанок, притаманних селу Шаланки.
-
Ця стаття також доступна наступними мовами
Magyar