Угорські музеї та архіви стали майданчиком практики для студентів кафедри історії та суспільних дисциплін

З 28 квітня по 1 травня студенти спеціальності «Історія» Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II брали участь в архівно-музейній практиці. Практичні заняття мали на меті, зокрема, наочно ознайомити студентів із різними публічними колекціями, можливостями архівних досліджень, особливостями роботи в бібліотеках, процедурою погодження документів, сферою застосування принципів архівної та музейної педагогіки, а також із фаховою діяльністю в архівах, музеях і бібліотеках.

Першою зупинкою став Будапештський столичний архів, де студенти дізналися багато цікавого з історії установи. Працівники архіву поділилися досвідом своєї роботи, розповівши про основні етапи реставрації та оцифрування архівних документів. Крім того, студенти мали змогу оглянути архівосховище та ознайомитися з оригіналами історичних документів, які там зберігаються.

Майбутні історики відвідали Національний архів Угорщини, де отримали детальну інформацію про особливості проведення досліджень у цій установі. Студенти також ознайомилися з музейною експозицією архіву та з найважливішими документами, що стосуються історії Угорщини й пов’язані з подіями минулих епох. Під час практики їм продемонстрували низку оригінальних документів 18–20-го століть, які свого часу були створені на території сучасного Закарпаття. Під час архівно-педагогічних занять студенти мали змогу спостерігати за процесом реставрації, у ході якого фахівці «повертали до життя» пошкоджені документи – зокрема ті, що зазнали ушкоджень унаслідок пожеж – і приводять їх до стану, придатного для подальшого наукового дослідження.

Окрім архівних установ, студенти відвідали Будапештський замковий музей та Національну бібліотеку імені Сечені. У музеї, розташованому в колишньому королівському палаці на Будайській замковій горі, їм провели екскурсію, присвячену сучасній історії палацу, а також ознайомили з виставкою, що репрезентує історію трьох століть на основі архітектурних планів, фотографій, оригінальних артефактів та реконструйованих інтер’єрів. Завдяки відвіданим музеям та екскурсіям студенти Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II отримали уявлення про процеси збирання, реставрації, консервації, організації, зберігання та експонування музейних артефактів.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Про особливості дослідницьких послуг Національної бібліотеки імені Сечені розповів директор з питань інформаційних послуг Іштван Елбе, який також ознайомив присутніх з історією цієї провідної бібліотеки Угорщини. У читальному залі студенти мали вільний доступ до книжкових фондів і переглянули постійні виставки установи.

У межах навчальної поїздки студенти також відвідали факультет гуманітарних наук Університету імені Лоранда Етвеша, де їх радо зустріла завідувачка кафедри нової та новітньої історії Угорщини, професорка Жужанна Варга. Під час історичної прогулянки кампусом, яку провела д-р Оршоля Мангерч, учасники отримали детальну інформацію про історію будівель і вплив важливих історичних подій на розвиток університету та його академічної спільноти.

Окрім навчальних заходів, програма передбачала також можливості для культурного дозвілля та неформального спілкування.

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar