Проєкт «Музична магія»: у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці II проміжковим звітним концертом підбили результати навчання

У 2020 році в Берегові стартував проєкт «Музична магія», спрямований на популяризацію класичної музики серед дітей. Навчальна програма користується великим успіхом і щороку дає можливість багатьом талановитим учням виступати перед публікою. Цього року благодійний фонд «ГЕНІУС» з січня по липень вже всьоме організовує навчання в рамках ініціативи, а перший концерт у його межах відбувся 14 березня у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці II.

Присутніх привітала керівниця фонду Наталія Вароді, яка наголосила, що цього року «Музична магія» передбачає 120 годин навчання, доповнених кількома концертами та класичним музичним табором.

«Населення Закарпаття переживає надзвичайно складні часи через війну, а також через обмеження своїх національних прав, однак, попри всі труднощі, прагне зберегти для дітей і молоді мождивість жити звичним для них життям. У цьому величезну роль відіграє угорський уряд і наші співвітчизники, які не залишаються байдужими до долі закарпатської громади. Угорщина підтримує нас у різний спосіб, але найцінніше – це те, що вона дбає про дітей, надаючи можливості для розвитку їхніх талантів. Особлива подяка вчителям, які залишаються вірними своїй землі, не шкодують зусиль і часу для виховання молодого покоління та роблять усе можливе, щоб закарпатська угорська культура продовжувала розквітати, незважаючи на труднощі»,

– зазначила депутатка Європарламенту від фракції «Фідес» Вікторія Ференц.

Заступниця Державного секретаря з питань молоді Міністерства культури та інновацій Угорщини Жофія Надь-Варга розпочала свою промову словами угорського композитора, лауреата премії Кошута Шандора Соколаі: «Я вважаю, що музика має бути насамперед красивою, по-друге — чистою, і, нарешті, правдивою. Поки я живу, писатиму лише таку музику».

«Ви, дорогі учні, щоразу створювали прекрасне, чисте й правдиве, коли сідали за свої інструменти і наполегливо вправлялися. Ми ж не могли отримати більшого подарунка, ніж той, який ви сьогодні нам даруєте»,

–  наголосила вона, додаючи, що музика є спільною мовою людства, яку, хоча й потрібно вивчати, її все ж розуміють усі, навіть ті, хто ніколи її не вивчав.

Президентка ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Ільдіко Орос зазначила, що сьогодні всі мають бути чарівниками, адже «Музична магія» стала можливою лише завдяки одній чарівниці – Андреї Варнадь, яка не лише зачаровує дітей, а й віртуозно володіє фортепіано та підкорює серця слухачів».

Почесна гостя заходу, піаністка, лауреатка премії імені Ференца Ліста Андреа Варнадь подякувала всім за доброту, дружбу та підтримку, які вона отримує через цю програму.

«Я переконана, що це справжня історія успіху для Закарпаття, адже вона стала можливою завдяки спільним зусиллям і серцям, що б’ються в унісон»,

– сказала вона, а потім зачитала вітальний лист міністерки культури та інновацій Угорщини Естер Вітайош.

Після урочистого відкриття на сцену вийшли юні музиканти, які своєю майстерною грою зачарували всіх присутніх. У їхньому виконанні прозвучали твори Лайоша Паппа, Марти Маєр, Георга Фрідріха Генделя, Бетховена та Шопена. Завершальним акордом концерту стала композиція «Кого обрати?» Арпада Барабаша у виконанні Андреї Варнадь та Світлани Барни.

Аніта Курмай

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar