Академічний успіх та визнання в м. Одорхею-Секуєск: викладачка та студенти ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ взяли участь у 6 Міждисциплінарній конференції

15-16 листопада 2024 року в румунському місті Одорхею-Секуєск відбулася 6-та Міждисциплінарна конференція на тему «Соціально-економічне становище угорців Карпатського басейну», в центрі уваги якої опинилися питання державної політики та соціального розвитку Секейського регіону, а також громадські та політичні сфери. Особливий акцент, серед іншого, було зроблено на галузях вищої освіти, охорони здоров’я та інших сферах. Організаторами заходу, що проходив у рамках серії подій, присвячених Дню угорської науки, стали Національний інститут стратегічних досліджень та Університетський центр в місті Одорхею-Секуєск.

У перший день конференції до наукового заходу, як доповідачка пленарних сесій, долучилася й доцентка ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Емьовке Бергхауер-Олас. У своєму виступі вона висвітлила особливості життєстійкості та застосування стратегій подолання у колі молодих угорців Закарпаття в умовах війни. Лекція зацікавила як широку професійну аудиторію, так і присутніх представників академічної спільноти, що свідчить про міждисциплінарну значущість та актуальність представленої теми.

У другий день, окрім панельних дискусій та доповідей у секціях, влаштували церемонію нагородження переможців Конкурсу наукової творчості та Конкурсу дипломних робіт, що наповнило радісним досвідом сторінки історії успіху ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, адже результати наукових досліджень колишніх студентів опинилися у числі найкращих.

Випускниця кафедри педагогіки, психології, початкової, дошкільної освіти та управління закладом освіти Єва Кірай, посіла 2 місце в категорії «Магістр», ставши володаркою премії за дипломну роботу на тему «Вплив стилів сімейного виховання на формування самооцінки дітей дошкільного віку», науковим керівником якої була Емьовке Бергхауер-Олас.

Спеціальний приз у категорії «Магістр» отримала колишня студентка кафедри філології Анжела Петрушка за дипломну роботу на тему «Ставлення студентів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, носіїв угорської та української мов до другої мови», написану під керівництвом Вільмоша Газдага.

Конференція не тільки надала платформу для обміну результатами наукових досліджень та налагодження професійних зв’язків, але й стала майданчиком для оприлюднення наукових здобутків талановитих студентів ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ, що зміцнило авторитет навчального закладу у колі міжнародної академічної спільноти.

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar