Кафедра обліку і аудиту провела науковий семінар на тему сталого розвитку

Інтенсивна динаміка розвитку сучасної економічної науки ставить перед фахівцями нові виклики, що потребують переосмислення ролі обліку та аналітики у забезпеченні сталого розвитку на всіх рівнях економіки. У цьому контексті кафедра обліку і аудиту Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ у співпраці з колегами з Ужгородського національного університету ініціювала проведення наукового семінару на тему: «Роль обліково-аналітичної інформації в забезпеченні сталого розвитку на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки».

Захід відбувся 31 березня 2025 року на базі кафедри обліку і аудиту ЗУІ. Організаторами семінару виступили керівники студентських наукових гуртків магістерського та бакалаврського рівнів вищої освіти – к.е.н, доц. В.О. Ганусич та заступник завідувача кафедри, д-р філософії, доц. Г.Л. Лоскоріх. Організаротом від УжНУ виступила к.е.н., доц. О.Ю. Йолтуховська. Метою зустрічі було обговорення сучасних наукових підходів до оцінювання сталості економічних систем, а також обмін досвідом щодо аналізу та обґрунтування управлінських рішень.

Для участі в семінарі до нас завітала делегація кафедри обліку і аудиту Ужгородського національного університету у складі чотирьох викладачів та восьми студентів на чолі із завідувачем кафедри, кандидатом економічних наук, доцентом В.В. Левкулич. Із вітальним словом виступив д.е.н., проф., завідувач кафедри обліку і аудиту Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ Р.Й. Бачо. У рамках семінару були обговорені теоретичні та практичні аспекти використання обліково-аналітичної інформації для формування стратегій сталого розвитку систем різних рівнів. На семінарі свої наукові дослідження представили члени студентських наукових гуртків: здобувачка 3-го курсу ОП «Облік, аудит і оподаткування» Катерина Ганусич (УжНУ), здобувачка 1-го курсу ОП «Облік і оподаткування» бакалаврського рівня Наталія Лаврова (ЗУІ), здобувачка 1-го курсу ОП «Міжнародний облік і оподаткування» магістерського рівня Вівієн Баторі (ЗУІ). Проведений захід став яскравим прикладом інтеграції освіти та науки, який відкриває нові можливості для подальших спільних наукових ініціатив.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Для гостей з Ужгородського національного університету було організовано цікаву ознайомчу екскурсію Закарпатським угорським інститутом імені Ференца Ракоці ІІ, яку провела керівниця Туристично-інформаційного центру «Ракоці-тур» Ванесса Бірток. Під час екскурсії учасники семінару ознайомилися з історією створення та становлення інституту, його структурою, навчально-науковою базою, а також культурно-просвітницькою діяльністю. Особливе захоплення викликав Музей текстилю ім. Каталін Полоні, розташований на території інституту, експозиції якого відображають багатокультурну спадщину Закарпаття, традиції, побут та духовне життя угорської громади краю. Гості мали можливість доторкнутися до живої історії регіону та глибше усвідомити важливість збереження культурної ідентичності в контексті сталого розвитку.

Подібні заходи є важливою платформою не лише для академічної співпраці, а й для міжкультурного діалогу, взаємного пізнання та утвердження цінностей відкритості та партнерства. Зустріч вирізнялася високим рівнем наукових обговорень, конструктивним діалогом та зацікавленістю учасників у розвитку міжінституційної співпраці.

Дякуємо колегам В.В. Левкуличу, О.Ю. Йолтуховській, М.В. Яцко, А.М. Лисичко та студентам за візит до нашого інституту, а також за змістовну, плідну й надзвичайно цікаву наукову співпрацю. Особливо вдячні за створену теплу та дружню атмосферу, щирий діалог і відкритість до нових ідей. Спільна участь у семінарі стала джерелом натхнення для усіх учасників та підтвердила важливість взаємної підтримки і партнерства між нашими освітніми спільнотами.

Кафедра обліку і аудиту ЗУІ

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar