Конкурс читців-декламаторів та есеїстів з нагоди Дня угорської поезії

1964 рік вважається початком відзначення Дня угорської поезії. Відтоді щороку, 11 квітня, у день народження Аттіли Йожефа, угорський народ віддає шану угорській поезії. З цієї нагоди в Угорщині та за її межами організовують різноманітні культурні заходи – від літературних перформансів до презентацій новинок у світі майстерності слова та поетичних зустрічей.

Традиційно до Дня угорської поезії угорське відділення кафедри філології ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ організувало захід: 10 квітня відбувся конкурс читців-декламаторів та есеїстів.

З вітальним словом до учасників звернувся доцент угорського відділення Василь Чордаш.

«Ми щороку долучаємося до організації заходів з нагоди Дня угорської поезії. Попри повномасштабне вторгнення, ми не припиняємо відзначати цей день — щороку проводимо літературні заходи, хоча й у більш обмеженому форматі. Однак маємо надію, що вже незабаром знову зможемо вшанувати цей день у ширшому колі, залучивши до участі більшу аудиторію.»,

– наголосив Василь Чордаш.

Угорське відділення кафедри філології долучилося до ініціативи Університету імені Лоранда Етвеша та оголосило про проведення конкурсу читців серед студентів навчального закладу. Учасники конкурсу мали можливість продемонструвати свою ораторську майстерність, продекламувавши поетичний твір на власний вибір та один вірш із обов’язкового списку. Призери місцевого етапу конкурсу читців «П’ятикутний свисток» отримають можливість брати участь у фіналі конкурсу на рівні Карпатського басейну.

Після декламації поетичних творів журі проводило оцінювання, надавши студентам цінні зауваження та рекомендації..

Перше місце в поетичному конкурсі посіла Естер Гузіна, срібло дісталося Вікторії Орбан, а почесне третє місце зайняла Естер Шошш. Спеціальний приз вручено Токар Анджеліці.

Окрім поетичного конкурсу, угорське відділення кафедра філології організувало також конкурс написання есе, в якому перше місце завоювала Барбара Богларка Пелшевці, а срібну нагороду виборола Доріна Матей.

Святкування Дня угорської поезії завершилося музично-поетичним виступом студентів кафедри філології.

Аніта Курмай

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar