Оцифрування археологічних записів Тиводара Легоцького: нові можливості для досліджень
У рамках співпраці з Закарпатським угорським інститутом імені Ференца Ракоці ІІ до Краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького завітали представники інституту: завідувач і доцент кафедри історії та суспільних дисциплін Чотарі Юрій Юрійович та доктор філософії з галузі природничих наук, доцент кафедри історії та суспільних дисциплін Рац Адальберт Йосипович.
Було здійснено оцифрування трьох щоденників Тиводара Легоцького, а саме його археологічних записів за 1860-1902 роки.
Цифрові копії допоможуть якісно вивчити музейні предмети, отримати нову, раніше невідому, інформацію, деталі та факти. Поступово матеріали будуть детально опрацьовані та, згідно домовленості між музеєм та інститутом, опубліковано мовою оригіналу. Також буде надруковано інформаційні брошури українською мовою, у яких стисло викладено інформацію, що міститься в рукописах.
Робота в даному напрямку є надзвичайно важливою, оскільки вона дозволяє зберегти культурну спадщину для майбутніх поколінь, робить її доступнішою для більш широкого кола людей, відкриває нові можливості для досліджень та освіти.
Саме до ювілейної дати заснування музею цікаво буде дізнатися більше про засновника музейної справи у нашому краї, а також одного з перших археологів.
Хома Анастасія, старший науковий співробітник відділу фондів
(джерело: Фейсбук-сторінка Краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького)
-
Ця стаття також доступна наступними мовами
- Magyar