Онлайн-зустріч із представниками офісу Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні
13 травня 2025 року здобувачі освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Магістр» українського відділення кафедри філології взяли участь в онлайн-зустрічі з представниками офісу Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.
Метою заходу було ознайомлення студентів із програмою академічних обмінів імені Фулбрайта — однією з найпрестижніших американських програм, яка діє в Україні за підтримки Посольства та уряду Сполучених Штатів Америки. Під час зустрічі студенти дізналися про умови участі у фулбрайтівському конкурсі, який відкриває можливості для навчання за кордоном. Учасники програми можуть не лише опрацьовувати навчальні матеріали, здобувати диплом, проходити стажування чи підвищувати кваліфікацію, а й безпосередньо обмінюватися культурним досвідом з представниками інших країн світу, що сприяє як професійному, так і особистісному, культурному зростанню.
Основними спікерами онлайн-зустрічі були Інна Бараш — заступниця директорки Програми імені Фулбрайта в Україні, координаторка програм академічного обміну для молодих науковців і студентів, а також Іванна Світляр — стипендіатка Fulbright Graduate Student Program 2023–2024, яка наразі навчається на магістерській програмі з прикладної лінгвістики в Old Dominion University (Норфолк, штат Вірджинія, США). Іванна є випускницею Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. У ході розмови Іванна поділилася особистісно-професійним досвідом навчання за кордоном. Вона наголосила, що, незважаючи на наявність педагогічної освіти, їй було важливо розвивати свої наукові знання в лінгвістиці, що й стало основною мотивацією для того, щоб подати заявку на навчання в США.
Інна Бараш також зазначила, що кожен студент має можливість обрати програму академічного обміну. Вона підкреслила важливість здобуття не тільки професійних знань, але й особистої мотивації на прикладах історії та досвіду інших студентів, що є ключовим для досягнення успіху в академічному та кар’єрному розвитку. Обраний напрямок, будь то лінгвістика, нейролінгвістика, або інформаційні технології, може значно вплинути на подальший розвиток студентів.
Учасники заходу також дізналися про можливості, які надаються програмою Фулбрайта, що дозволяють не лише покращити свої академічні досягнення, а й значно розширити свій культурний кругозір, взаємодіяти з людьми різних країн і культур.
Студенти висловлюють подяку доповідачам за цінну інформацію та можливість ознайомитися з усіма аспектами участі у Програмі академічних обмінів імені Фулбрайта.
Ірина Немеш, здобувачка ОП 014 Середня освіта (Українська мова та література) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти