Польова практика з фізичної географії для старшокурсників-географів

Студенти другого курсу бакалаврату та першого курсу магістратури спеціальності «Географія» Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ з 30 червня по 11 липня 2025 року проходили польову практику з фізичної географії. Для магістрантів практика включала також організацію учнівських дослідницьких проєктів з географії.

Перші п’ять днів практики студенти провели у Берегові та його околицях, де мали змогу закріпити набуті під час теоретичних занять знання на практиці. Зокрема, вони здійснили навчальну екскурсію до метеостанції міста, виконували геодезичні зйомки з використанням GPS у Берегівському районі, проводили барометричні вимірювання висоти, астрономічні спостереження, ґрунтознавчі дослідження, а також перевіряли якість води на відтинку річки Верке в межах Берегова.

Крім того, студенти проходили мінералогічну та петрографічну практику на занедбаних кар’єрах Берегівського горбогір’я, а також відвідали Великий Березний, де ознайомилися з Ботанічним садом ім. Йожефа Сікури ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

У другий тиждень практика продовжилася кількаденною автобусною поїздкою. Вирушивши з Берегова, студенти спершу прибули до Тросника, де за допомогою практичних завдань ознайомилися з роботою геофізичної станції, а також провели гідрологічні дослідження на річці Тиса.

Далі вони здійснили картографування дна озера Шаян та GPS-зйомки прилеглої території. Після цього відвідали Солотвинські солоні озера, побували в Кузійському заповідному масиві (який залишився у пам’яті не тільки завдяки можливості побачити найдавніші породи регіону, а й через несподівану зливу, що миттєво залила всі стежки), а також зробили коротку зупинку біля «географічного центру Європи».

Звісно, не обійшлося без походів: попри дощову погоду, студенти відвідали озеро «Вічної молодості» поблизу Буковелю, а також здійснили тривалу пішу мандрівку в напрямку Ворохти до вершини Шпиці (1863 м), де проводили природничо-географічні спостереження в масиві Чорногора.

Протягом цього часу студенти та супроводжуючі викладачі проживали по дві ночі у гуртожитку Закарпатського угорського ліцею в місті Вишково, а також у навчальному готелі «Мараморош» Закарпатського угорського інституту в Ясінях.

Щиро дякуємо керівництву інституту за надане житло та забезпечення транспорту під час польової практики студентів!

                                                                                               Сейкель Маріанна,

керівник практики,

кафедра географії та туризму

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar