«Скажімо булінгу – ні!» – Серія заходів проти булінгу та цькування в ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ

З 18 до 22 листопада психологічна служба Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ запустила серію заходів «Скажімо булінгу — ні!». Основною метою проєкту є запобігання шкільному насильству та цькуванню на робочому місці.

У перший день заходу, 18 листопада, з вітальним словом до учасників звернулася доцентка кафедра педагогіки, психології, початкової, дошкільної освіти та управління закладом освіти ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, Емьовке Бергхауер-Олас.

Потім слово взяв проректор ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Олександр Берхгауер, який наголосив:

«Психологічна служба функціонує в навчальному закладі вже кілька років, і вона відіграє дуже важливу роль, адже ми живемо у світі, де панує постійна напруга, що вимагає від нас дбати про наш душевний спокій».

Після вітальних промов греко-католицький священик, фахівець з психічного здоров’я, співробітник Психологічної служби Крістіан Абрані виступив з доповіддю на тему «Приховані лінії сили. Наслідки мобінгу та можливі шляхи його запобігання». Спочатку доповідач висвітлив значення поняття «конфлікт», пояснивши причини його виникнення, види та сфери прояву. Потім надав визначення поняттю «мобінг», під яким розуміється систематичне цькування одного співробітника або групи співробітників з боку колег чи керівництва на роботі шляхом вчинення образливих дій. Також священик пояснив різницю між мобінгом і конфліктом, адже мобінг не завжди є частиною конфлікту, і не завжди дії мобінгу сприймаються як частина конфліктної ситуації. У підсумку спікер розкрив причини виникнення мобінгу, його процеси та наслідки.

Учасники тренінгу почерпнули для себе чимало корисного під час лекції.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Серія заходів продовжиться 19 листопада доповіддю про запобігання булінгу та шкільному насильству, а також протягом усього тижня проводитимуться тренінги для подолання агресії, гніву та внутрішньої напруженості за участю висококваліфікованих фахівців. Програма завершиться театральною виставою.

Аніта Курмай

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar