Студенти освітньої програми «Фінансова безпека» здобувають додаткові компетентності шляхом неформальної та інформальної освіти

В рамках вивчення теми «Фінанси домогосподарств» (дисц. «Фінанси») студенти 2-го курсу ОП «Фінансова безпека» успішно завершили навчання та отримали сертифікати з курсу «Особистий та сімейний бюджет» на платформі Prometheus (автор Остапів Любомир Остапович).

У реаліях постійних змін в економічній, фінансовій та соціальній сферах особливої актуальності набуває необхідність самоосвіти, яка стає важливим інструментом саморозвитку і дозволяє адаптуватися до актуальних трендів, напрямків та тенденцій у різних сферах життя. Саме це допомагає формувати розуміння причинно-наслідкових процесів у економіці та суспільстві, критичне мислення, відкритості до нових підходів та інформації, гнучкості до змін і здатності ухвалювати ефективні рішення.

Насичена програма курсу дозволила студентам ознайомитися з поняттям фінансової грамотності, основами психології грошей, а також з інструментами аналізу власного фінансового стану, ведення обліку доходів і витрат, доцільністю формування фінансової подушки безпеки, перевагами заощаджень та накопичувального страхування, а також корисними фінансовими звичками, які доступні кожному.

«На курсі ми дізналися більш детально про сімейний бюджет і як ним керувати, особисті витрати, страховий ринок. Вся інформація була дуже корисна, думаю, вона стане в пригоді як під час занять для кращого розуміння фінансових процесів, так і в повсякденному житті — для ефективного управління власними коштами. Мені дуже сподобалися поради про інвестування грошей та правильний оборот з ними» (Голубка Іванна).

«Цей курс навчив мене, як бути фінансово грамотною, і я зрозуміла, наскільки це потрібно в житті. Було цікаво дізнатися, що під впливом емоцій ми часто втрачаємо контроль над власними витратами, а також те, що потрібно вміти заощаджувати. В курсі також були тестування, які допомогли краще зрозуміти теми» (Клепар Вікторія).

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

«На курсі я дізналася як правильно заощаджувати свої кошти, які емоції виникають при покупках, що таке страхування, які активи приносять дохід, а які – ні, як правильно управляти своїми коштами » (Кобрин Мар’яна).

«З курсу я зрозуміла, що потрібно для себе вирішити: чи гроші — це зло, чи ж вони можуть бути корисним ресурсом? Дуже важливими є емоції при покупках (страх, сум чи радість). Цікаво було дізнатися про принцип Парето (маємо заощаджувати 20% свого доходу, а інші 80% можемо вільно використовувати ), закон Паркінсона (людям властиво використовувати усе, що вони заробили, тому гроші потрібно одразу відкладати, як тільки вони надійдуть на карту або в гаманець), закон Зерна (для зростання доходів потрібен час), про те, що важливо вести аудит свого фінансового становища » (Соляк Генріетта).

Вітаємо наших студентів з отриманням додаткових знань і навичок, які безсумнівно знадобляться їм у майбутньому!

Кафедра обліку і аудиту

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar