Сучасні цифрові методи у галузі освіти та досліджень – у ЗУІ ім. Ф. Ракоці відбулася міжнародна наукова конференція

27-28 березня кафедра математики та інформатики Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ організувала міжнародну наукову конференцію «Сучасні цифрові методи в галузі освіти та досліджень». Захід відбувася в рамках серії заходів «Дні Ракоці».

Першим присутніх привітав проректор з наукової роботи та питань якості освіти Дюла Фодор.

«Сьогодні цифрові технології відіграють все більш важливу роль як на освітній ниві, так і в галузі наукових досліджень. Платформи онлайн-навчання, навчальні інструменти з використанням штучного інтелекту, додатки віртуальної та доповненої реальності розширюють горизонти для викладацької та дослідницької діяльності»,

– налогосив він, побажавши учасникам конференції успішно виступити на заході.

Після цього завідувач кафедри математики та інформатики Каталін Кучінка та заступник завідувача кафедри Мирослав Стойка ознайомили присутніх з порядком роботи конференції та надали учасникам додаткові роз’яснення щодо технічних аспектів проведення заходу

Після церемонії відкриття відбулися пленарні доповіді. Спочатку з доповіддю «За межами традиційного тестування: розробка електронного навчання з математики з використанням технології STACK та поетапного оцінювання» виступив Ігор Орловський, доцент Київського політехнічного університету імені Ігоря Сікорського. Далі слово взяв начальник відділу розробки цифрових навчальних програм Управління освіти Угорщини Гергель Пінтер, який представив доповідь на тему «Інтерактивні та гейміфіковані навчальні інструменти, послуги з управління навчанням на Національному порталі народної освіти». Насамкінець, доцент кафедри педагогіки з угорською мовою навчання Університету м. Новий Сад Жолт Наместовський більш детально розкрив тему «Застосування цифрових методів в освіті».

У другій половині дня відбулися секційні засідання. Учасники могли поділитися своїм досвідом та ідеями у 5 напрямках: шкільна освіта з використанням сучасних цифрових інструментів, методологічні інновації у вищій освіті, алгоритмізація і застосування алгебраїчних структур, використання цифрових інструментів у наукових дослідженнях: виклики та можливості, використання цифрових інструментів у наукових дослідженнях та в шкільній освіті. Робочими мовами конференції стали угорська, українська та англійська. Виступи проходили у форматі очних та онлайн сесій.

Наступного дня конференції учасники мали можливість брати участь у краєзнавчій екскурсії.

YouTube player

Аніта Курмай

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar
  • English