У Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ дізналися про антикорупційні заходи

10 грудня в рамках реалізації інформаційної кампанії з протидії корупції у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II відбулося інтерактивне заняття під керівництвом викладачки та юрисконсультки навчального закладу Тинде Товт.

Під час нетрадиційного уроку студенти не тільки дізналися про корупцію та її наслідки, а й мали змогу вдосконалити свої навички розпізнання корупційних дій, виконуючи різноманітні ситуаційні вправи. На початку заходу студенти згуртувалися та розмірковували над сутністю та формами корупції. Теоретична частина тренінгу була присвячена не тільки розтлумаченню понять, але й аналізу впливу корупції на економіку, права людини та політику, з використанням реальних прикладів.

Окрім того, багаж теоретичних знань студентів поповнився цінною інформацією під час презентації роботи антикорупційних органів. На уроці також представили діяльність Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, міжнародну діяльність неурядової організації «Transparency International» і Групи держав проти корупції Ради Європи (GRECO).

Особливою родзинкою заняття стало проведення ситуаційної гри, яка дала студентам змогу отримати практичний досвід у боротьбі з корупцією в умовах викликів сьогодення. Учасники тренінгу, розділившись на три групи, виконували ролі адвокатів, юристів і суддів, розглядаючи уявну справу про вчинення корупційних правопорушень. Основним завданням кожної групи було проаналізувати проблему та прийняти справедливе і посильне для виконання рішення. Наприкінці гри учасники кожної групи презентували свої рішення, а потім спільно проаналізували їхній вплив і реалістичність виконання таких рішень на практиці.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Проведений інтерактивний урок є яскравим прикладом залучення молоді до розуміння та вирішення суспільних проблем. Учасники не лише отримали нові знання, а й активно долучилися до ефективності антикорупційної кампанії, запропонувавши власні ідеї для її реалізації. На думку організаторів, такі ініціативи сприяють підвищенню рівня обізнаності та відповідальності молодого покоління, а також розвивають життєві навички, які допоможуть розпізнати корупцію та долати інші глобальні виклики сучасності. За відгуками студентів, інтерактивні методи навчання є не лише ефективними, але й надають мотивацію. За планами наступним кроком в антикорупційній кампанії може стати впровадження студентських ініціатив у проекти місцевих чи національних кампаній, що дасть змогу залучити молодь до суспільно значущих процесів.

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar