У Закарпатті відбулася 19-та наукова конференція для студентів-дослідників
16 травня Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ разом із благодійним фондом «ГЕНІУС» провели 19-ту Закарпатську наукову студентську конференцію. Подію організували в межах ініціативи «Без кордонів» Національної студентської ради України.
Метою конференції є популяризація угорськомовної професійної самоосвіти серед студентів закладів вищої освіти Закарпаття, створення міцних комунікаційних зв’язків між молодими дослідниками та науковими осередками регіону.
Учасників наукового заходу привітала доцентка ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ та директорка БФ «ГЕНІУС» Наталія Вароді.
«Конференція щороку організовується з нагоди Дня української науки. Відрадно, що цього року ЗНСК зібрала таку велику кількість талановитої молоді»,
– наголосила вона, а потім представила членів журі кожної секції.

У своєму вітальному слові голова Національної ради студентів-науковців, професор Тамаш Вейсбург наголосив, що Рада студентів-науковців існує вже майже 75 років, а Національна студентська наукова конференція (НСК) проводиться безперервно протягом останніх 70 років. У своїй промові він порівняв НСК із могутнім деревом, гілками якого є регіональні конференції, зокрема й Закарпатська.
«Загальновідомо, що НСК – це майстерня досконалості. І не лише тому, що вона дає молоді змогу розкрити крила, а й тому, що сприяє знайомству та спільній роботі науковців і молодих дослідників. Ми пишаємося тим, що займаємо своє місце на цьому великому дереві, як і зазначив голова Ради»,
– підкреслив ректор ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Степан Черничко.

Після урочистої церемонії відкриття студенти мали змогу представити свої наукові роботи перед професійним журі. У рамках восьми секцій – «Біологія та хімія», «Географія (соціальна географія та географія розселення)», «Географія (природнича, сільськогосподарська та туристична географія)», «Філологія», «Облік та оподаткування», «Методика навчання та викладання», «Історія (краєзнавство радянської доби)», «Історія (соціальна історія)» – було представлено 50 наукових робіт, які отримали оцінки від 50 експертів.
Захід відбувся за підтримки Міністерства культури та інновацій, уряду Угорщини, Національної програми з підтримки талантів, Державного секретаріату з питань національної політики Офісу прем’єр-міністра та ЗАТ «Фонд імені Габора Бетлена».
Аніта Курмай
-
Ця стаття також доступна наступними мовами
Magyar