У ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ провели інструментально-освітній день «Туліпан» (Відео)

5 квітня, за організації ПЗ «Дитяча школа мистецтв угорського народу „Туліпан Танода”», на базі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ за підтримки Фонду Шандора Чоорі та Міністерства культури та інновацій вчергове відбувся інструментально-освітній день «Туліпан»

Подію вшанували своєю присутністю заступниця Державного секретаря з питань освіти, дослідниця в галузі педагогіки, викладачка народних танців, ініціаторка та авторка програми «Поклади це так!» д-р Каталін Балатоні; тимчасово повірений у справах консул Консульства Угорщини в Берегові д-р Іштван Дьєбнар; консул пані Андреа Фюлеп; а також перший секретар Міністерства закордонних справ Андрій Варенков. Окрім цього, на заході брали участь президентка Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ і голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ільдіко Орос та директорка ПЗ «Дитяча школа мистецтв угорського народу „Туліпан Танода”» Анджеліка Кепич.

На заході також були присутні відомі виконавці, які працюють в галузі освіти: Чаба Надь – виконавець на тарогато, лауреат премій імені Бейли Бартока та Ференца Ліста, кавалер Ордену Лицарського хреста Угорської Республіки; Моніка Балашане Шебештьєн – вихователька дошкільного навчального закладц, взірцева педагогиня та методистка; Золтан Фаркаш – народний музикант, керівник і перший скрипаль гурту «Farkas Zoli és Bandája» («Золі Фаркаш та його команда»); Арон Манді – викладач народної альти, активний учасник угорського музичного життя.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Програма Інструментально-освітнього дня «Туліпан» розпочалася о 9:30 ранку і передбачала насичений розклад за участі визнаних фахівців, які провели натхненні лекції та майстер-класи.

Відкрив захід виконавець на тарогато Чаба Надь, який музичними композиціями вшанував річницю з дня народження Ференца Ракоці ІІ. У його виступі прозвучали дві версії «Пісні Ракоці», після чого він запросив аудиторію до спільного співу – для цього вибрав мелодію «Csínom Palkó». Свій музичний блок виконавець завершив твором «Dona nobis pacem» («Даруй нам мир!»), який виконав у дуеті з викладачем духових інструментів ПЗ «Дитяча школа мистецтв угорського народу „Туліпан Танода”» Імре Голожаі, наголошуючи на глибокому прагненні миру, особливо в нинішній непростий час.

Після цього з вітальним словом до присутніх звернулася президентка Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ і голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ільдіко Орос. Вона процитувала апостола Павла, закликаючи присутніх педагогів з любов’ю та мудрістю долати труднощі, адже саме так вони можуть дати своїм учням надію та бачення майбутнього.

Бог не дав нам духа страху, він наділив нас силою духу, любові й розсудливості,

– підкреслила вона.

У своєму вітальному слові заступниця Державного секретаря з питань освіти д-р Каталін Балатоні наголосила, що народна музика, спільна мова й традиції — це потужна сила, яка здатна об’єднувати угорців по обидва боки кордонів. 

Культура — це не тільки спадщина, а й жива цінність, яку варто й потрібно передавати наступним поколінням,

– зазначила вона.

Директорка ПЗ «Дитяча школа мистецтв угорського народу „Туліпан Танода”» Анджеліка Кепич також привітала гостей, подякувавши всім, хто долучився до організації та проведення Інструментально-освітнього дня «Туліпан». Очільниця мережі навчальних закладів відзначила основну мету проведення фахової події: популяризацію угорських народних ігор та традиційної інструментальної музики на Закарпатті, а також забезпечення можливості для підвищення кваліфікації викладачів школи.

Після урочистого відкриття учасники мали змогу брати участь у секційних заняттях. Групу, що займалася народними іграми, очолила методистка програми «Поклади це так!» Моніка Балашаней Шебештьєн. Курси підвищення кваліфікації для тарогатистів проводив Чаба Надь, лауреат премій імені Бейли Бартока та Ференца Ліста. Скрипалі працювали разом із народним музикантом Золтаном Фаркашем, а альтисти – з викладачем Ароном Манді.

У рамках післяобідньої програми учасники брали участь у практичному занятті дослідниці педагогіки та авторки програми «Поклади це так!» д-р Каталін Балатоні.

На завершення Інструментально-освітнього дня «Туліпан» організатори запросили всіх охочих на веселу танцювальну вечірку, де за музику та гарний настрій відповідали учасники гурту «Csipkés».

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

YouTube player

Онисько Д.

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar