У ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відбулася конференція для працівників закладів дошкільної освіти
Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство (ЗУПТ) організувало конференцію для працівників дошкільних навчальних закладів Закарпаття з угорською мовою навчання. Серія лекцій під назвою «Слідами Терез Брунсвік» відбулася 21 березня в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ.
З вітальним словом до гостей та доповідачів звернулася голова секції ЗУПТ «Дошкільна освіта» Єва Габода.
«Щороку ми обираємо тему для нашої конференції, і цього року вибір припав на життя та діяльність Терез Брунсвік, оскільки цього року виповнюється 250 років з дня її народження. Саме вона заснувала перші дитячі садки в Угорщині, тим самим поклавши початок угорській дошкільній педагогіці»,
– зазначила вона, а потім представила доповідачів фахового семінару.
Після вітальних промов завідувач Берегівської філії Закарпатського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Адальберт Габода ознайомив присутніх із життям і творчістю Терез Брунсвік. Потім доцентка кафедри філології ЗУІ ім. Ф. Ракоці II Одел Гал розповіла про роль традицій у навчально-виховному процесі закладу. Після неї виступила Єва Габода, яка висвітлила роль ручної творчості в розвитку пізнавальних здібностей дітей дошкільного віку.
У другій половині дня голова Профільного комітету з дошкільної освіти Фахового коледжу Ілона Гаврилюк ознайомила аудиторію з актуальними викликами у сфері дошкільної освіти. Наостанок слово взяла президентка ЗУІ ім. Ф. Ракоці II та голова ЗУПТ Ілдіко Орос, яка виступила з доповіддю на тему «Стан закладів дошкільної освіти на Закарпатті у контексті закону «Про державну освіту».
A. K.
-
Ця стаття також доступна наступними мовами
Magyar