Відбулася конференція молодих угорських дослідників Закарпаття

До Дня угорської науки Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ спільно з Благодійним фондом «ГЕНІУС» (БФ «ГЕНІУС») організував 21-шу конференцію молодих угорських дослідників Закарпаття. Захід відбувся 8 листопада в центральному читальному залі бібліотеки імені Опацоі Чере Яноша ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ.

Першою з вітальною промовою до гостей звернулася директорка БФ «ГЕНІУС» Наталія Вароді, яка зазначила, що ідея проведення конференції молодих угорських дослідників Закарпаття виникла 21 рік тому і належить ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ. За її словами, захід має на меті надати можливість молодим людям, які вже завершили навчання на бакалавраті, зустрітися з експертами в галузі науки, щоб здобути досвід для розвитку власної наукової діяльності.

Опісля слово взяв консул консульства Угорщини в Берегові Міклош Юстін, який у своєму виступі акцентував увагу на важливості наукових досліджень.

«Проводити наукові дослідження у свою чергу означає служити суспільству, а це вимагає певної віддачі, проте мистецтво служіння не дається одразу, цьому потрібно вчитися. Щоб вміти служити без відчуття самообділення, потрібно якомога більше практикуватись»,

– додав голова Національної ради студентів-науковців Томаш Вейсбург.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Президентка ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Ільдіко Орос висловила переконання, що наукові дослідження слугуватимуть рушійною силою для розвитку світової спільноти в майбутньому.

«Сьогоднішній день є чудовою нагодою для викладачів та студентів дослідити тему, яка може зрушити світ з мертвої точки. Ця всесвітня перспектива знайде своє відображення і сьогодні, адже теми, які хвилюють доповідачів, обговорюватимуться з експертами у цих галузях»,

– наголосила вона.

Після вітальної промови очільниці навчального закладу членкиня Національного комітету пам’яті Барбара Банк та доцентка кафедри історії та суспільних дисциплін ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ Єлізавета Молнар Д. виступили з лекціями, присвяченими 80-річчю «Маленких робіт».

Опісля розпочалася робота у трьох окремих тематичних секціях: «Біологія та географія», «Історія та суспільні науки», «Філологія та педагогіка». У секціях «Біологія та географія» і «Історія та суспільні науки» результати своїх наукових досліджень представили шестеро доповідачів, а в секції «Філологія та педагогіка» про результати наукової роботи доповіли троє дослідників.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Після доповідей голови секцій оцінили та підбили підсумки доповідей, а також надали корисні поради молодим дослідникам.

Опісля відбулася церемонія вручення подяк. Відрадно, що троє доповідачів – Крістіан Вароді, Жанетт Шандор та Даніель Чуга – отримали спеціальні премії у розмірі 1000 гривень кожен, спонсором яких виступила Угорська академічна рада Закарпаття (УАРЗ). Грошову винагороду вручив ректор ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ та голова УАРЗ Степан Черничко.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Насамкінець, Степан Черничко звернувся зі словами подяки до викладачів та побажав студентам подальших успіхів на науково-дослідницькій ниві.

Аніта Курмай

    Ця стаття також доступна наступними мовами

  • Magyar