ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ став місцем проведення учнівських олімпіад ЗУПТ
Другий тур учнівських олімпіад Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства (ЗУПТ) продовжився 5 квітня олімпіадою з розвитку пам’яті імені Віктора Теребеші та з математики імені Зоарда Ґеевце.
Першою учасників привітала керівниця відділу методичного забезпечення ЗУПТ Єва Фодор.
«З перших днів свого засновування, з 1991 року, Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство поставило за мету забезпечити рівні можливості для кожного, саме тому ми створили систему предметних олімпіад»,
– розпочала свою промову голова ЗУПТ та президентка Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Ільдіко Орос. За її словами, з плином часу ця система зазнала змін, а під час пандемії її реалізація була вимушено перенесена в онлайн-простір. Як результат, перший тур предметних олімпіад відтоді проводиться повністю онлайн, тоді як другий тур проводиться в очному форматі. Після цього голова товариства вшанувала пам’ять Зоарда Ґеевце та Віктора Теребеші, які були великими постатями в житті угорської математики на Закарпатті. Насамкінець Ільдіко Орос процитувала слова угорського математика Яноша Бояї:
«Я створив новий, інший світ з нічого».
Заступниця державного секретаря з питань народної освіти Каталін Балатоні зазначила, що сьогодні зібралися переможці, які вже вибороли призові місця в першому турі конкурсу.
«Згадаймо наших останніх двох лауреатів Нобелівської премії — Каталін Каріко та Ференца Крауса! Ніхто б не повірив, що вони стануть нобелівськими лауреатами, але завдяки непохитній вірі в себе вони досягли успіху. Не сумнівайтесь у своїх силах і вірте, що все у цьому світі можливо»,
– заохотила вона конкурсантів до дій.
Після вітальних промов голова журі учнівської олімпіади з математики імені Зоарда Ґеевце Лайош Сіладі, голова журі учнівської олімпіади з розвитку пам’яті імені Віктора Теребеші Юдіт Кулін та завідувачка кафедри математики та інформатики Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Каталін Кучінка ознайомили конкурсантів з правилами проведення олімпіади та її організаційними моментами.
У другому турі конкурсу могли брати участь ті учні, які в першому турі набрали більше середнього балу з відповідного предмета.
Загалом, у другому турі буде проведено всього сімнадцять конкурсів.
A. K.
-
Ця стаття також доступна наступними мовами
Magyar