Будинок традицій регіону в с. Великі Береги

  • Адреса нерухомості: с. Великі Береги,  вул. Ракоці 25
  • Власник: Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II
  • Загальна площа: 78,1 м2
  • Кількість приміщень: 5

Сільську хату, збудовану в 1898 році, та присадибну ділянку їхній власник подарував Закарпатському угорському інституту ім. Ф.Ракоці ІІ в 2004 році. Цей об’єкт нерухомості зараз функціонує як етнографічна садиба. Будинок розташований у центрі села, неподалік реформатської церкви. Завдяки вдалому розташуванню будівля з традиційними для краю архітектурними елементами одразу впадає в очі всім приїжджим. Це підтверджується і тим, що в 1997 році члени студентського гуртка народної архітектури з Технічного інституту ім. Міклоша Ібла, які досліджували народну традиційну архітектуру села Великі Береги, після обстеження садиби рекомендували визнати її пам’яткою архітектури та внести до відповідного реєстру.

Реконструйована будівля не тільки служитиме в майбутньому як садиба-музей, де можна познайомитися з традиційним селянським способом життя, але й забезпечує можливість проведення різноманітних традиційних занять для студентів спеціальностей «початкова освіта» та «дошкільне виховання» ЗУІ, а також може стати туристичним об’єктом. Клуня, розташована у подвір’ї садиби, є чудовим місцем для проведення заходів на відкритому повітрі, танцювальних та інших занять тощо.

Реконструкція відбувалася поетапно протягом 2009-2012 років завдяки підтримці фонду «Рідний край» та Міністерства закордонних справ Угорщини.