Навчальні візити до закладів вищої освіти: участь обліковців у програмі зовнішньої академічної мобільності

Здобувачі вищої освіти й викладачі кафедри обліку і аудиту Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, взяли участь у програмі зовнішньої академічної мобільності «Маковец»  в Угорщині. Програма стартувала 11 жовтня 2021 року в м. Ніредьгаза.

Ніредьгазький університет є стратегічним партнером ЗУІ щодо здійснення підготовки по окремим неакредитованим спеціальностям на основі договорів про співробітництво, зокрема є альма матер спеціальності «Економіка та менеджмент» в м. Берегове. Дні, проведені у стінах закордонного університету, були насичені  професійними програмами, адже керівник Інституту ділового адміністрування Косане д -р. Біланіч Агнеш організувала ряд оглядових лекцій в честь нашого візиту. Викладачі університету виступили із змістовними та актуальними доповідями, зокрема презентували власні дослідження, присвячені питанням нових викликів у вищій школі,  впливу пандемії коронавірусу COVID-19 на економіку й освіту,  окремим аспектам органічного сільськогосподарського виробництва, перспективам цифровізації та бухгалтерського обліку.

Наступною зупинкою було м. Дебрецен. У Дебреценському університеті завідувач кафедри Dr. Habil Феньвеш Вероніка ознайомила нас із діяльністю Інституту фінансів й обліку факультету економіки та соціальних наук.  Студенти мали можливість відвідати фінтех – лабораторію, де за допомогою практичного інструментарію можна опанувати сучасні фінансові та облікові технології.

Славетне місто Будапешт  стало заключним етапом навчальної поїздки. У рамках програми мобільності ми відвідали декількох стратегічних партнерів, налагодивши таким чином професійну мережу комунікаційних зв’язків кафедри та розширивши навчальну складову кругозору студентів. Перший візит був до Будапештського університету «Корвінус», де д -р Саламін Гейза, керівник Інституту міжнародних, політичних та регіональних досліджень, представив лекцію щодо питань новаторської урбаністики та побудови інфраструктури міст. Національний інститут стратегічних досліджень був наступним у порядку програми зовнішньої мобільності, де віце-президент д-р Петі Мартон та голова штабу президента Норберт Фейеш, ознайомили всіх присутніх  із функціями та повноваженнями інституту, сучасними соціально-економічними дослідженнями та їх значенням для угорців, які мешкають за кордоном.

Навчальну поїздку завершив візит до Будинку парламенту Угорщини, де відбулася зустріч з Якаб Іштваном, віце-спікером парламенту. Він представив історію становлення парламенту, звернувши увагу на стратегічне значення сільського господарства та роботу, яку вони здійснили в уряді та в Асоціації угорських фермерських об’єднань та кооперативів (MAGOSZ) для подальшого розвитку цього сектору на батьківщині й за кордоном. Він на власному прикладі мотивував та надавав цінні поради студентам, адже досягти високого кар’єрного зростання при хороших наставниках  та завдяки наполегливому навчанню може навіть той, хто походить із незаможної сім’ї із крихітного сільського поселення, таким чином ставши цінним не лише для власної родини, а й для соціального простору суспільства загалом!

Кафедра обліку і аудиту щиро вдячна за можливість реалізації такої цікавої й пізнавальної навчальної поїздки.

Кафедра обліку і аудиту

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar