Оголошення ЗУПТ щодо завершення навчального року

Згідно з інформацією на сайті Міністерства Освіти і Науки України, для закладів освіти карантин продовжено до 24 квітня 2020 року.

В результаті карантину 2019/2020 навчальний рік для всіх завершиться наприкінці червня. Після карантину буде проведено додаткове навчання для опрацювання пропущеного навчального матеріалу. Згідно з інформацією міністра освіти і науки педагоги протягом травня-червня повинні оцінити наскільки учні засвоїли матеріал. Це зумовлено також і тим, що ефективнсть дистанційного навчання значною мірою залежить від доступу учасників до інтернету, який мають далеко не всі.

Залежно від подальншої ситуації заплановано два варіанти дій:

План A:
· Якщо карантин завершиться в квітні, навчання триватиме до першого тижня червня.
· Випускники, учні 11-го класу навчатимуться до кінця червня, опрацьовують пропущені уроки, готуються до випускних іспитів.
· Зовнішнє незалежне оцінювання починається в останній тиждень червня та триває до середини липня. Результати будуть оприлюднені в кінці липня.
· Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

План Б
· Якщо карантин триватиме до початку серпня, навчання для всх класів крім 11-го, завершиться в кінці травня.
· Протягом першого місяця 2020/2021 навчального року буде опрацьовано пропущений матеріал, а навчальний рік закінчиться в кінці червня 2021 року.
· Зовнішнє незалежне оцінювання для учнів 11-го класу почнеться в середині серпня та триватиме до середини вересня.
· Вступна кампанія триватиме до середини жовтня. Студенти першого курсу почнуть навчання на початку листопада. Для студентів вищих курсів навчальний рік почнеться 1 вересня 2020 року.

В обох випадках:
· Вищі навчальні заклади завершать навчальний рік за планом.
· Вищі навчальні заклади проведуть екзаменаційні сесії в дистанційній формі. Якщо іспити з практичних предметів неможливо скласти в дистанційній формі, їх слід перенести на наступний навчальний рік.
· Завершальні іспити та захист дипломних робіт слід провести в дистанційній формі. Це не стосується здобуття наукових та мистецьких ступенів.
· Через епідеміологічну ситуацію обов’язкові іспити для випускників 4-го та 9-го класів було скасовано.
Якщо Міністерство Освіти і Науки введе подальші зміни, ми намагатимемося якнайшвидше повідомити про це учнів, колег, батьків.

Крім цього, ЗУПТ рекомендує навчанльним закладам при організації дистанційного навчання користуватися такими засобами, які дають можливість документувати навчальну діяльність, оприлюднення навчальних матеріалів та їх засвоєння. Статті на сторінці ЗУПТ в інтернеті можуть допомогти в цьому.

Берегове, 6 квітня 2020 року
Керівництво ЗУПТ

Forrás:
    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar
  • English