Студентська конференція до 160-річчя від дня народження І. Франка

2016 рік оголошено роком вшанування творчих здобутків видатного прозаїка, поета, драматурга,  перекладача, публіциста, вченого,  громадського і політичного діяча – Івана Яковича Франка.  Внесок Івана Франка в українську культуру величезний, своєю самовідданою працею митець підніс вітчизняне письменство на європейський рівень. Він був робітником на культурній ниві, його вагомий доробок – понад 100 томів – не лише розкрив цілі пласти національного життя, а й завдяки зверненню до загальнолюдських цінностей не втратив актуальності й донині.

ukr_tanszek2
25 жовтня 2016 року в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ відбулась студентська конференція та перегляд відеоматеріалів, присвячених життю та творчості великого письменника. Студенти українського відділення презентували власні наукові дослідження, що супроводжувались відео- та фотоматеріалами.

Присутні мали можливість дізнатися як про невідомі аспекти біографії та діяльності І.Франка, так і познайомитися з новим поглядом чи оригінальними інтерпретаціями вже відомих загалу фактів. Студентські доповіді були присвячені, зокрема, поезії І.Франка, його родині, навчанню та захисту докторської дисертації, політичній діяльності, роботі І.Франка як перекладача, видавця та редактора, ролі жінок у житті митця.

ukr_tanszek3

Іван Франко залишив по собі багату спадщину не лише рідною українською, а й німецькою, польською, російською, чеською мовами; його твори друкувалися в багатьох європейських газетах, часописах, енциклопедичних виданнях, різноманітних збірниках. Сподіваємося, що студентські міні-дослідження ще раз засвідчили: творчість І.Франка залишається актуальною та дуже потрібною і в наш непростий час, тож закликаємо всіх читати і перечитувати твори письменника-інтелектуала.

Т. Вайдич

Тут Ви зможете ввести свої зауваження та пропозиції щодо освітніх програм.

Ваш коментар буде оприлюднено після його перегляду адміністратором сайту протягом 3 (трьох) робочих днів. Дякуємо за розуміння!


Ваша адреса електронної пошти не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені.

*

*

*

*

*

*


Заповнивши та надіславши даний відгук я даю згоду Закарпатському угорському інституту імені Ф. Ракоці ІІ на обробку своїх персональних даних у відповідності до вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Натиснувши на кнопку "Опублікувати коментар" Ви погоджуєтеся на обробку своїх персональних даних ЗУІ.