Про реконструкцію фахового коледжу та професійного центру Іституту

Благодійний фонд «За Закарпатський Угорський Інститут» приєднався до розвитку та модернізації професійної освіти в 2015 році. В рамках року професійної освіти угорців, що проживають за межами Угорщини, Секретаріат з Питань Національної Політики Угорщини виділив 16 мільйонів угорських форинтів на модернізацію Берегівського Професійного Ліцею Сфери Послуг, після чого ми просили відновити навчання угорською мовою, але цього не було зроблено.

Тому в 2018 році Інститут взяв участь в аукціоні Берегівської Міської Ради стосовно колишньої будівлі російської загальноосвітньої школи, що стояла порожньою понад 20 років, перебувала у непридатному, аварійному стані, та центральна частина якої повністю згоріла.

Починаючи з 5 жовтня 2018 року Інститут взяв будівлю та прилеглу до неї земельну ділянку в оренду на 49 років. Щорічна орендна плата за земельну ділянку становить 133 тисячі 400 гривень, тобто 1 мільйон 600 тисяч форинтів, а щомісячна плата за будівлю 100 тисяч гривень, тобто 1 мільйон 200 тисяч форинтів. З 2018 по 2021-го рік Інститут виплатив місту 4 мільйона 338 тисяч 540 гривень, тобто 48 мільйонів 906 тисяч форинтів орендної плати. Згідно з договором оренди, суму, витрачену на реконструкцію будівлі, буде враховано при нарахуванні орендної плати. В 2019-2021 роках в рамках проєкту Фінансування опорних шкіл Закарпаття Благодійний фонд «За Закарпатський Угорський Інститут» виділив 123 мільйона 126 тисяч гривні на капітальний ремонт, перебудову та добудову Професійного центру ім. Еде Егана та професійного ліцею. Крім цього, Інститут виділив 42 мільйона 300 тисяч форинтів на обладнання, меблі та закупівлю необхідних засобів для запуску закладу професійної освіти.

Загальна площа будівлі становить 4 тисячі 815,80 м2, а площа земельної ділянки 2,08 га.

Згідно з проєктом, роботи виконували обрані Фондом місцеві підприємці, із застосуванням найсучасніших технологій, методів та матеріалів. З метою забезпечення якості ми запросили на об’єкт технічного інспектора, щоб згідно чинних норм України будівлю ввели в експлуатацію після проведеної реконструкції. Після закінчення робіт та введення в експлуатацію будівлі закладу, міська рада згідно договору оренди прийняла вищенаведені витрати, як частину орендної плати.

Благодійного фонду «За Закарпатський Угорський Інститут»