Участь викладачів кафедри філології у Х міжнародному симпозіумі україністів Середньої і Східної Європи «СУЧАСНА УКРАЇНІСТИКА: ПРОБЛЕМИ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ І КУЛЬТУРИ» в Оломоуцькому університеті ім. Ф. Палацького

5–6 листопада 2020 року викладачі кафедри філології взяли участь у Х міжнародному симпозіумі україністів Середньої і Східної Європи «СУЧАСНА УКРАЇНІСТИКА: ПРОБЛЕМИ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ І КУЛЬТУРИ», організованому університетом ім. Ф. Палацького в Оломоуці спільно з кафедрою славістики (секція україністики) Інституту української мови НАН України, Інститутом української літератури ім. Т.  Шевченка НАН України та Національним університетом «Львівська політехніка».

Онлай-дискусія проходила одночасно у пʼяти групах-секціях, у чотирьох з них представили свої наукові доповіді наші колеги: Барань Єлизавета, Газдаг Вільмош, Кравець Лариса, Кордонець Олександр, Вайдич Тетяна та Чонка Тетяна, яка, зокрема, була головою секції «Проблеми сучасного літературознавства й журналістики».

Учасники симпозіуму обговорили ряд актуальних питань з мовознавства, літературознавства, педагогіки та методики викладання філологічних дисциплін у дружній атмосфері, незважаючи на відстань і сподіваючись, що наступна зустріч відбудеться безпосередньо на гостинній землі Чеської Республіки, в університеті ім. Ф. Палацького в Оломоуці.

Онлайн-конференція у черговий раз засвідчила, що наукові інтереси, любов до слова об’єднують людей і країни навіть у таких непростих умовах, у яких перебуває, на жаль, увесь світ.

З програмою конференції можна ознайомитися тут: Оломоуць 2020

 

Тетяна Чонка,
доцент кафедри філології