Академічна мобільність студентів географів та туристів

З 11 по 17 жовтня 2021 року, викладачі та студенти спеціальностей «Географія» та «Туризм» Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ взяли участь у міжнародній програмі академічної мобільності «Маковец».

Перший день почався рано з відправки на міжнародний пункт пропуску «Лужанка». Після його перетину на всіх вже чекали у місті Толчва, де студенти змогли познайомитись з привітними господарями, смачно пообідати, оглянути їхній винний підвал, який включав у себе і дегустацію напоїв власного виробництва. Наступною зупинкою була сталактитова печера «Барадла», яка знаходиться в Національному парку Аггтелек. Можу з впевненістю сказати, що кожен студент отримав незабутні враження після її огляду, а прослуховування музики передавала неймовірну акустику печери. Гід розповідав захоплюючі історії про це підземелля, і не зважаючи на те, що екскурсія велася угорською мовою, наші викладачі потурбувалися і про україномовних студентів, тому до всього сказаного був переклад, за що окреме спасибі Іжаку Тібору та Ковальській Ользі.

Наступний день був не менш цікавим, як перший. Зібравшись, студенти разом з викладачами відправились до міста Егер. Там на всіх очікував екскурсовод, який провів екскурсію як на угорській так і на українській мові. Оглянувши місто, ми відправилися до Будапешта. Спочатку ми відвідали Природничий факультет Університету ім. Лоранда Етвеша (ELTE), після чого ми відправились до Будайського замку, де змогли зануритись в атмосферу того часу, прослухати історії палацу і навіть потрапити на феєричний виступ гусар. Під вечір, на всіх ще чекав огляд головної споруди Будапешта – Парламенту. Учасники практики прослухали доповідь гіда, і змогли насолодитись переглядом параду солдатів, які знімали угорський прапор. Загалом, день був насиченим і приніс всім незабутні враження.

Третій день практики розпочався з виїзду з міста Тор’ян до Димиша. Прибувши на місце, всіх поділили на 2 групи. На першу групу чекав похід до каналу Лукач, а другу – до урвища Рам. Незважаючи на складність походу, ми отримали приємні враження. Підніматися вверх екстремальними сходами і камінням, прослуховувати розповіді викладачів і гіда, набувати нових знань, спілкуватися зі своїми колегами – загалом одне задоволення. Всі втомлені, але щасливі повернулися до своїх автобусів і відправились до Угорського науково-природничого музею на виставки «Зниклі світи – Епоха динозаврів в Угорщині», «Таємниці під землею – мінерали, гірські породи, дорогоцінне каміння», «Льодовиковий період: зміни клімату на Землі за останні 2,5 мільйонів років».

Четвертий день пройшов не менш насичено. Хоча погода була не з кращих, але холод не завадив групі відвідати Музей видобутку бокситів та геопарк ім. Єнно Балаша. Також тут була проведена екскурсія в колишню шахту, де студенти змогли доторкнутися до приладів з якими там колись працювали. Наступним був огляд могутнього міста Секешфегервар – з його цікавою історією та багатьма пам’ятками історії та культури. В кінці дня доцент нашої кафедри Енике Шаш організувала розважальну програму для студентів і придумала для них особливе завдання. На мою думку, організаторка цього конкурсу добре постаралася, вона зуміла підняти всім настрій і створити чудову атмосферу в групі.

Підійшов і останній день практики. Піший похід до Бенедиктинського абатства в Тіхані пройшов дуже активно, група пройшла близько 6 км, всі отримали багато незабутніх вражень, і вже в другій половині дня, втомлені фізично, але заряжені емоційно відправились до Будапешта, а звідти додому.

Організатори  практики добре постарались, зуміли все зробити на вищому рівні, всі учасники були задоволені, і повернулись з новими  знаннями, знайомствами та досвідом додому.

Сідун Вікторія

 студентка 2-го курсу, спеціальності «Туризм»