Лаудація на честь Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства

Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство (далі ЗУПТ) засноване 8 грудня 1991 року.

Відтоді воно організовує, заохочує та підтримує угорських вчителів на Закарпатті та сприяє реалізації їхніх ініціатив. Товариство щороку організовує різні предметні олімпіади та конкурси для учнів угорських шкіл Закарпаття.

Мета олімпіад – мобілізувати вчителів та учнів, знайти та підтримати талановитих дітей. З 1995 року ЗУПТ організовує інтенсивне післядипломне навчання викладачів, які викладають угорською мовою. З 2000 року щороку організовує Закарпатську літню педагогічну академію імені Келчеі. Педагогічне товариство підтримує та сприяє розвитку співпраці навчальних закладів Закарпаття та Угорщини. ЗУПТ організовує професійні зустрічі, конкурси, конференції, навчальні поїздки, виставки та поширює інформацію про освітні гранти. Це допомагає підвищити рівень книговидання, забезпечити навчальні заклади книгами та підручниками угорською мовою, створювати методичні посібники. Це суттєво сприяє модернізації навчального обладнання в угорських освітніх закладах. Завдяки роботі ЗУПТ у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ щороку навчаються студенти з різних районів краю, які після здобуття освіти повертаються додому, плекають наші традиції та навчають дітей угорською мовою. Окрім надзвичайно різноманітного спектру діяльності, організація також ініціювала створення угорськомовного закладу вищої освіти на Закарпатті та стала одним із засновників Благодійного фонду За Закарпатський угорський інститут.

Подякувавши Закарпатському угорському педагогічному товариству за вирішальну роль у створенні нашого закладу, а також за партнерство, яке вже успішно функціонує вже чверть століття, ми вручаємо організації найвищу нагороду інституту – премію Ракоці. Бажаємо як правлінню, так і тисячам членів подальших успіхів та наполегливості у роботі, розпочатій майже 30 років тому, а також долати нові виклики!