Презентація премії імені Ракоці

З нагоди 20-ї річниці започаткування незалежної угорської вищої освіти на Закарпатті на засіданні Вченої ради інституту 19 лютого 2014 року було ухвалено рішення про заснування премії Ракоці.

Премія Ракоці є визнанням діяльності осіб, які відіграють значну роль у створенні та розвитку незалежної вищої освіти угорською мовою на Закарпатті; виступають за її збереження, підтримують заклад морально та матеріально, завдяки чому закарпатська угорська молодь отримує можливість розвиватися. Нагорода вручається людині, яка діяла на благо угорської нації та закарпатської угорської громади, тож ця нагорода є не лише премією Закарпатського угорського інституту, а й загалом найвищою відзнакою угорців Закарпаття.

Премія Ракоці складається з двох елементів.
Перший елемент – це срібна медаль з викарбуваним посередині іменем лауреата. На ній також розміщено назву Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, напис «Премія Ракоці» та рік її вручення. На зворотній стороні медалі розміщено герб закладу, який ідентичний із гербом роду Ракоці, навколо якого півколом йде напис «Cum Deo Pro Patria et Libertate» та назва інституту латиною «ACADEMIA DE FRANCISCUS RAKOCZI II NOMINATA».

Інший елемент нагороди – перстень із білого золота з гербом Ракоці: на геральдичному щиті Трансільванії розмістився герб роду Ракоці із серцевим щитком, поєднавши таким чином два герби: Трансільванії і графа Ракоці. Імена лауреатів премії Ви можете прочитати у цій програмі.
Премія Ракоці щороку вручається двом особам: одній із-за кордону та одній із Закарпаття.

За багаторічну підтримку та допомогу нашій установі, за прихильність до угорців Закарпаття, у 2020 році Вчена рада ЗУІ ухвалила рішення про вручення найвищої нагороди інституту – премії Ракоці – Пейтеру Сіярто.

Від Закарпаття премією Ракоці у 2020 році нагороджений Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство.