Троє викладачів Закарпатського угорського iнституту імені Ференца Ракоці II отримали звання доцента

Вчене звання було присвоєно трьом науково-педагогічним працівникам Закарпатського угорського iнституту ім. Ференца Ракоці ІІ: Адальберту Рацу, доктору філософії з природничих наук, проректору з науково-педагогічної роботи, доценту кафедри історії та суспільних дисциплін, Дюлі Фодору, кандидату географічних наук, проректору з наукової роботи та міжнародних зв’язків, доценту кафедри географії та туризму та Олександру Бергхауеру, кандидату географічних наук, секретарю вченої ради iнституту, доценту кафедри географії та туризму.

В першу чергу Вчена рада закладу вищої освіти оцінює, чи відповідає кандидат вимогам для присвоєння звання доцента. Якщо Рада вважає це відповідним, вона представить кандидата до Міністерства освіти і науки України.

В Україні доцентами можуть бути особи, хто мають науковий ступінь доктора чи кандидата наук, доктора філософії, мають сертифікат із знання іноземної мови рівня В2, професійний науковий стаж, не менше п’яти років педагогічного стажу у закладах вищої освіти та проводять якісні незалежні дослідження. Публікують свої результати регулярно, мають власне дослідження, опубліковане в журналі, що індексується в Scopus або Web of Science (WoS), і регулярно беруть участь на підвищеннях кваліфікації. Для отримання звання доцента кандидат повинен провести публічну презентацію своїх досліджень.

Адальберт Рац, Дюло Фодор та Олександр Бергхауер відповіли усім вимогам, тому 30 листопада 2021 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.11.2021 № 1290 їм було присвоєно вчене звання доцента.

Вітаємо із вченим званням та бажаємо подальших успіхів!

Каталін Поллоi