У Закарпатському угорському інституті відкрилася пам’ятна виставка Петера Вереша

29 березня в рамках низки заходів «Дні Ракоці» в Закарпатському угорському інституті імені Ф.Ракоці ІІ відкрилася пам’ятна виставка Петера Вереша та відбулася урочиста передача колекції його картин.

Захід відкрив голова Закарпатського обласного відділення Спілки письменників Угорщини Ласло Варі-Фабіан. У своєму виступі він, зокрема, відзначив: ті, хто знайомий з працями Петера Вереша, знають, що чудовою спадщиною, залишеною нам художником, будуть захоплюватися і через десятиліття вже наші внуки.

На мистецькому заході відбулося не тільки відкриття виставки, адже представлені на ній картині завдяки подарунку родини художника залишаться в інституті. Загалом у закладі зберігатиметься колекція з 38 картин, оскільки чотири полотна вже були розміщені тут раніше. В урочистому підписанні угоди про передачу мистецької спадщини взяли участь ректор ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ Ільдіко Орос, відповідальна за колекцію Агнеш Кулін та представники родини художника – Агота Вереш і Ірен Вереш. Згідно з домовленостями щороку на день народження Петера Вереша всі охочі зможуть насолодитися його прекрасними працями.

Після цього присутніх вітала Ільдіко Орос, яка у своєму виступі наголосила, що колекція Петера Вереша буде першим великим мистецьким зібранням, за яке відповідальність несе інститут, і висловила слова подяки членам родини художника за такий щедрий подарунок.

Присутнім на заході гостям презентували документальний фільм про цікаві факти з біографії художника та його полотна. Також про картини, представлені на виставці, підготували окреме видання, отримати яке міг кожен охочий. До видання також включені біографія митця, есе Ласло Варі-Фабіана та спогади дочки художника – Аготи Вереш.

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • MagyarMagyar
  • EnglishEnglish

Тут Ви зможете ввести свої зауваження та пропозиції щодо освітніх програм.

Ваш коментар буде оприлюднено після його перегляду адміністратором сайту протягом 3 (трьох) робочих днів. Дякуємо за розуміння!


Ваша адреса електронної пошти не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені.

*

*

*

*

*

*


Заповнивши та надіславши даний відгук я даю згоду Закарпатському угорському інституту імені Ф. Ракоці ІІ на обробку своїх персональних даних у відповідності до вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Натиснувши на кнопку "Опублікувати коментар" Ви погоджуєтеся на обробку своїх персональних даних ЗУІ.