Участь наших викладачів у Міжнародному науковому симпозіумі в університеті імені Бабеша-Бояї

17 – 19 травня 2018 року викладачі українського відділення кафедри філології Єлизавета Барань, Наталія Лібак і Тетяна Чонка представляли наш інститут на Міжнародному науковому симпозіумі «Діалог славістів на початку ХХІ століття», що відбувся в Румунії в університеті імені Бабеша-Бояї. Організаторами були Союз українців Румунії та Департамент слов’янських мов і літератур, зокрема філологічний факультет даного університету.

Викладачі виступили з науковими доповідями й взяли участь в обговоренні актуальних питань сучасного літературознавства, мовознавства, перекладознавства й методики викладання гуманітарних дисциплін; були присутні на презентації румунського перекладу роману «Клітка для вивільги» Володимира Даниленка (за участю самого автора), перекладеної Михаєм Хафією Трайстом, який представляв на симпозіумі Союз українців  в Румунії.

Союз українців Румунії вразив учасників симпозіуму надзвичайно експресивною постановкою п’єси «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка у виконанні їхнього театру «Жар-птиця».

З приємністю сподіваємося на подальшу співпрацю з науковцями Румунії, Угорщини, Польщі, Латвії, Росії й України, що були учасниками даного симпозіуму, який ще раз довів істину, що саме діалог на усіх рівнях – від наукового до політичного й побутового – є гарантом цивілізованого мирного й плідного співіснування людей у світі.