Українські філологи побували у Чернівцях

Уже традиційно студенти українського відділення Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ їздять у різні куточки України на навчально-пізнавальні екскурсії. Цього разу метою подорожі стало місто Чернівці – столиця відомої своєю багатою культурою та історією Буковини.

Дорогою до Чернівців викладачі зі студентами зупинилися в Коломиї, щоб відвідати єдиний у світі Музей писанкового розпису. У цій унікальній будівлі висотою 13,5 м, зведеній у формі писанки, зберігається майже 6 тисяч писанок з різних регіонів України та зі всього світу. Наша молодь дізналася багато цікавих фактів про виникнення писанкарства, різні техніки виготовлення писанок, про пов’язані з ними звичаї та традиції.

Наступний день, проведений безпосередньо в Чернівцях, був дуже насиченим. Студенти відвідали Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Тут вони почули захоплюючу історію про будівництво театру та творчі досягнення його колективу, змогли не тільки оглянути всю монументальну споруду, а й відчути себе справжніми королями, посидівши та сфотографувавшись у цісарській ложі, яка до сьогодні збережена в автентичному вигляді. Ще один пункт подорожі – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Заклад розташований у величному комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Центральний корпус університету включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а поряд із ним розташований мальовничий дендрологічний парк з рідкісними видами рослин. Після цікавої та пізнавальної екскурсії наші студенти завдяки професору університету Людмилі Ткач побували в аудиторіях місцевого філологічного факультету, побачили, в яких умовах навчаються їхні колеги. Також студенти ЗУІ відвідали музей Юрія Федьковича, в якому багато дізналися про видатного письменника Буковини, про його біографію та творчість. Звичайно, що не можна було оминути й такої історичної пам’ятки, як замок Хотин. Ця фортеця зачарувала всіх не лише красою, а й незвичайною та багатою на трагічні події історією. Перебуваючи серед кам’яних мурів, усі ніби занурилися в той час, коли тут відбувалися запеклі битви і штурми.

В останній день подорожі студенти берегівського інституту побували в музеї великої української письменниці Ольги Кобилянської. Історія її життя зачепила кожного, адже в неї воно було нелегке, з численними випробуваннями й стражданнями. Дуже багатьох слухачів цікавило її особисте життя, яке в неї так і не склалося, вони дізналися для себе багато нового. Всю цю подорож студенти завдячують українському відділенню кафедри філології ЗУІ, а найбільше Барань Єлизаветі Балажівні, яка організувала поїздку. Дякуємо їй за терпіння і незабутні дні. Викладачі та студенти українського відділення висловлюють щиру вдячність керівництву ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ за всебічну підтримку та сприяння у проведенні навчально-пізнавальної екскурсії.

Студентка ІІ курсу спеціальності «українська мова та література» Вайнраух Естер

2016.

Тут Ви зможете ввести свої зауваження та пропозиції щодо освітніх програм.

Ваш коментар буде оприлюднено після його перегляду адміністратором сайту протягом 3 (трьох) робочих днів. Дякуємо за розуміння!


Ваша адреса електронної пошти не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені.

*

*

*

*

*

*


Заповнивши та надіславши даний відгук я даю згоду Закарпатському угорському інституту імені Ф. Ракоці ІІ на обробку своїх персональних даних у відповідності до вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Натиснувши на кнопку "Опублікувати коментар" Ви погоджуєтеся на обробку своїх персональних даних ЗУІ.