148 студентів ЗУІ отримали свої дипломи

24 червня Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ організував одразу дві події – вручення дипломів та завершення чергового навчального року. За традицією, урочистості відбулися у Берегівській реформатській церкві.

Першими свої почесні місця у Божому домі зайняли Вчена рада начального закладу та запрошені гості, потім присутні стоячи зустрічали молодь, яка несла історичні стяги Закарпаття: прапора Бетлена, червоного, червоно-біло-зеленого, червоно-синього, зеленого кавалерійських прапорів Ракоці, угорського й українського державних прапорів, прапора тисячоліття, прапорів Закарпаття й ЗУІ.

Опісля цього, присутніх вітав священик Берегівської реформатської парафії Аттіла Макшаі. Потім гості та студенти гуртом проспівали національну молитву угорського народу – Гімн та гімн інституту під назвою «Сумна пісня Ференца Ракоці», знану ще з часів Куруців.

У своїй вітальній промові ректор ЗУІ Ільдіка Орос зазначила, що у минулому навчальному році всього у навчальному закладі навчалося 1013 студентів. Потім розповіла про організовані у 2015-2016 навчальному році конференції та заходи. Пані ректор також прозвітувала про видавництво наукової літератури, підписання угод про співпрацю та розвиток інфраструктури закладу. Ільдка Орос поділилася з присутніми гарною новиною: за сприяння депутата Європарламенту від фракції Фідес та заступника голови Ради з культурних та економічних питань ЄП Андреї Бочкор, двоє випускників, які показали найкращі результати у навчанні, восени 2016 року матимуть змогу відвідати ЄП у Брюсселі чи Страсбурзі.

Потім слово взяв держсекретар Угорщини з питань національної політики Арпад Янош Потапі, який зауважив, що Інститут ім. Ф. Ракоці ІІ займається не лише навчанням закарпатських угорських студентів. За довгі роки свого існування він став духовним, науковим та культурним центром, адже навчальний заклад не цурається угорської культури, а навпаки – розповсюджує її традиції та надбання.

Від імені випускників студентка угорського відділення Дора Мовнуш висловила подяку викладачам та батькам, а також попрощалася з альма-матер та однокурсниками.
Опісля прийняття студентами-випускниками присяги, відбулося вручення дипломів. Так 148 випускників отримали свої омріяні дипломи, з них 95 стали бакалаврами, а 53 здобули наукову ступінь «спеціаліст». Четверо студентів навчалися одночасно на двох факультетах, тож вони отримали два дипломи.

Потім ректор Шарошпотоцької реформатської теологічної академії (ШРТА) Сільвестер Фюшті-Молнар вручив дипломи про закінчення курсів помічника священика. Опісля прийняття присяги випускників ШРТА, пролунав гімн студента.
Присутніх та випускників також вітав депутат Верховної ради України та голова благодійного фонду «У підтримку Закарпатського угорського інституту» Ласло Брензович побажав дипломованій молоді щасливої дороги та витримки.

Наприкінці заходу єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан благословив новоспечених фахівців та всіх присутніх.

Урочистості завершилися фуршетом в атраріумі ЗУІ.

Каталін Поллоі
Kárpátalja.ma

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar

Тут Ви зможете ввести свої зауваження та пропозиції щодо освітніх програм.

Ваш коментар буде оприлюднено після його перегляду адміністратором сайту протягом 3 (трьох) робочих днів. Дякуємо за розуміння!


Ваша адреса електронної пошти не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені.

*

*

*

*

*

*


Заповнивши та надіславши даний відгук я даю згоду Закарпатському угорському інституту імені Ф. Ракоці ІІ на обробку своїх персональних даних у відповідності до вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Натиснувши на кнопку "Опублікувати коментар" Ви погоджуєтеся на обробку своїх персональних даних ЗУІ.