Академічна мобільність
- Академічна мобільність викладачів 2019 – 2023
- Інформація про участь студентів Кафедри математики та інформатики у програмах академічної мобільності у 2022-2024 рр.
Завдяки стипендіальній програмі «Makovecz», студенти можуть навчатися упродовж 1-2 місяців у вищих навчальних закладах Європи. Після отримання гранту вони можуть обрати виші для закордонного навчання. У 2017–2018 навчальному році завдяки стипендіальній програмі «Makovecz» в університеті Угорщини ELTE троє студентів провели один та два місяці в рамках програми обміну студентів. A в 2019/2020 навчальному році одна студентка мала можливість узяти участь у програмі мобільності.
Програма обміну дозволяє студентській молоді ознайомитися з процесами навчання в інших країнах, є чудовою можливістю для них розширити свої знання та набути досвіду у сфері вищої освіти інших країн.
Студенти мають можливість брати участь у навчальних екскурсіях по Україні та за її межами.
Перша навчальна поїздка була організована доУгорщини, а саме до міста Дебрецен з 25 по 29 червня 2018 року, у якій взяли участь 10 осіб.
Перший день почався з візитом до головної будівлі Дебреценського Університету, так як це одна з визначних пам’яток міста.
Потім студенти могли зустрітися із заступником директора Інституту математики доктором наук Чабою Вінце, який прочитав наукову лекцію з диференціальної геометрії, познайомив їх з роботою Інституту математики та поінформував студентів про можливі подальшого навчання.
Наступного дня відбулась зустріч із заступником декана факультету Інформатики доктором наук Ласло Асалошем, який проінформував учасників про процес навчання на факультеті інформатики, студенти могли отримали інформацію про особливості навчання інформатики в даному закладі, можливості вступу до аспірантури. Наприкінці лекції він відповів на запитання студентів.
B останній день візиту до Дебрецена відвідали – Інститут ядерних досліджень Угорської академії наук ATOMKI. Працівники інституту ознайомили із його історією, розказали про те,що тут впродовж багатьох років проводилися дослідження в галузі ядерної фізики. На даний час основними напрямками досліджень Atomki є фізика атомів, ядер і частинок, аналіз іонних пучків, методи виявлення і обробки сигналів, екологічна аналітика, та радіохімія і фізика твердого тіла. Прослухали надзвичайно корисну та цікаву інформацію про методи дослідження. Було проведено ряд експериментів на основі рідкого азоту, які відразу викликали захопленість студентської молоді.
Далі відвідали унікальний навчально-розважальний центр Agora. Могли спробувати понад тридцять захоплюючих інтерактивних ігор та стати частиною надзвичайних та вражаючих експериментів. У вежі триповерхової футуристичної будівлі під час розповідей доповідача про астрономію на екрані слідкували за небом, вивчаючи Сонце, планети та інші небесні тіла.
У 2019 році 25–27 червня 12 студенів брало участь у навчальній поїздці. Перший день почався з поїздки в місто Шарошпатак, тут студентам провели екскурсію по замку Ракоці, де вшанували його пам`ять поклавши вінки до підніжжя його кінної статуї. Власниками замку Шарошпоток були багато важливих осіб в угорській історії, в тому числі замок належав сім’ї Ракоці. Жителі міста взяли активну участь у революції проти Габсбургів на чолі з Ференцом II Ракоці. Cтуденти з великим інтересом оглянули кімнати Червоної вежі та з висоти могли побачити чудовий краєвид, що розгорнувся перед ними. Далі екскурсія продовжувалася до розважального парку Земплен, де на атракціонах студенти веселилися та збільшували рівень адреналіну. Вечір закінчився смачною вечерею та радісними бесідами, обговореннями вражень.
Наступного дня відвідали головний визначний пам`ятник архітектури, побудованої у готичному стилі, Собор Святої Єлизавети — найбільшу церква Словаччини. Собор входить в список національних пам’яток культури Словаччини, та один з найбільших східних історичних готичних соборів Європи. У 1906 році в крипті собору були перепоховані останки Ференца II Ракоці, тож студенти вшанувавши пам`ять поклавши вінок до його могили. Піднявшись до оглядової вежі собору, студенти могли милуватися містом Кошице з висоти близько 58 метрів.
У Кошицях розташований Університет імені Павла Йозефа Шафарика, саме тут працівники університету зустріли студенів з короткою професійною лекцією, про роботу університету та методи викладання.
Ha завершальному етапі поїздки відвідали місто Егер, тут в університеті прикладних наук імені Кароля Естергазі, док. Югас Тібор заступник ректора ознайомив студентів із історією і роботою університету, а також із можливостями співпраці унверситету та нашого інституту у майбутньому. Після обіду відвідали замок Егер та Магічну вежу, яка знаходиться у будівлі ліцею імені Каролі Естерхазі. Вежа демонструє багато цікавинок фізики, астрономії та історії. З тераси змогли розглянути місто під повним кутом 360 градусів.
Студенти математики в м. Дебрецен в рамках програми мобільності
З 11 по 18 жовтня 2021 року викладачі та студенти спеціальності Середня освіта (Математика) Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ у рамках міжнародної програми академічної мобільності «Маковец» відвідали місто Дебрецен. Учасники відвідали кафедру інформатики, кафедру математики, а також відвідали Науковий інститут ядерних досліджень.
Під час відвідин кафедри математики Дебреценського університету завідувач кафедри Чобо Вінце розказав про історію кафедри, про можливості публікацій та культурних заходів закладу а також про сучасні дослідницькі напрями Докторської школи Математики та Комп’ютерних наук. Про дидактичну програму розказала Естер Конья. Після цього за допомогою Андраша Бажо і телефонної програми із відповідними QR кодами відвідали визначні місця з історії університету.
Пізніше відвідали кафедру інформатики Дебреценського університету. Спочатку зустрілися із завідувачем кафедри інженерної інформатики Гейзою Горват, з яким взяли участь в екскурсії закладу, подивилися центр «Суперком’ютера» Дебреценського університету, а також відвідали заклад верхової їзди.
Студенти мали можливість послухати дві лекції. Шандора Печора провів лекцію з теорії ймовірностей, а Імре Варга – з програмування в середовищі Assembly. Після цього Ласло-Іштван Оніга показав різні інформаційні пристрої.
В Науково-дослідному інституті ядерних досліджень Беата Кіраль показала різні покоління позитрон-емісійного томографа. Вона розказала про принципи роботи томографа, використання його в медицині, а також про різні дослідженняя за допомогою томографа.
Студенти також взяли участь у культурних програмах. Відвідали Центр наукових досліджень «Агора». Тут студенти подивилися програму «Морозного» досліду, де перевіряли вплив азоту у рідкому стані на різні об’єкти. Після цього спробували різні інтерактивні ігри.
Наступна культурна програма – Дебреценська велика церква та Музей реформаторського колегіума. У музеї подивилися виставку і мали можливість відвідати старовинну бібліотеку. Пізніше відвідали Музей Дирі, де подивилися виставку Мігаля Мункачі, Трилогію Христа, а також виставку Томаша Конок та Томаша Вашаргельі про гру «Простір-рух».
У вільний час студенти мали можливість взять участь у різних культурно-розважальних заходах.