Közös advent Beregszászban – meggyújtották az első gyertyát

Beregszászban hagyománnyá vált, hogy Közös advent névvel hirdetik meg a várakozás ideje alatt megvalósított programokat, melynek fénypontjai a vasárnapi gyertyagyújtási ünnepségek. A hit vasárnapján a Pro Cultura Subcarpathica (PCS) civil szervezet és a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola invitálta a főtérre a járókelőket.

A város koszorúját minden évben a PCS munkatársai készítik el. A gyertyákat a Magyarország Beregszászi Konzulátusa, a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség, a Pulzus rádió, valamint a Rákóczi-főiskola biztosította.

Babják Zoltán, a Beregszászi kistérség polgármestere ünnepi köszöntőjében az adventi időszak fontosságát hangsúlyozta.

– Ez a nap annak az adventi beteljesedésnek a kezdete, amikor valódi tartalommal és mélyebb érzelmekkel kezdjük el megtölteni családi összejöveteleinket, szeretteinkkel töltött alkalmainkat.

Végezetül egészséget, békét és megértést kívánt a jelenlévőknek az előttünk álló várakozási időszakra.

– Várakozunk, és felkészülünk az ünnepre. Ahogyan karácsony este feldíszítjük a karácsonyfát, úgy advent időszaka alatt is feldíszítjük és ünneplőbe öltöztetjük a szívünket. Fontos azonban, hogy ebben az időszakban, amikor gyertyát gyújtunk az egymást követő vasárnapokon, akkor ne csupán kötelességből és hagyományból tegyük azt. Fontos, hogy elmélyedjünk, elgondolkodjunk, és valóban készüljünk az ünnepre – osztotta meg gondolatait Csernicskó István, a Rákóczi-főiskola rektora.

Az ünnepi köszöntők után Orosz Ildikó, a PCS és a Rákóczi-főiskola elnöke, Csernicskó István rektor és Babják Zoltán polgármester közösen gyújtották meg a várakozás első gyertyáját.

This slideshow requires JavaScript.

Ezután a főiskola énekkarának adventi összeállítását hallhatták Kiss Julianna karmester vezetésével.

A rendezvény végén a történelmi egyházak képviselői Isten áldását kérték az alkalomra, a jelenlévőkre és az előttünk álló ünnepi időszakra.

A második gyertyagyújtási ünnepség a Beregszászi Polgármesteri Hivatal és a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség szervezésében valósul meg.

Mondik Márta