Студенти Відділення угорської філології побували в таборі по вивченню створення бази даних Угорського національного довідника назв місць

Програма Угорського національного довідника назв місць розпочалася на початку 2022 року під керівництвом Дебреценського Університету. Мета програми –  створення  придатної для дослідження бази даних назв місць Карпатського басейну. До програми вже з початку долучилася Кафедра філології Закарпатського Угорського Інституту імені Ференца Ракоці ІІ.

Наперекір труднощів війни в Україні восени 2022 року на Закарпатті в інституті Ракоці започаткували базовий курс під назвою Вступ у дослідження назв місць. Предмет є підготовкою до збору даних для довідки назв місць. Учасники курсів познайомилися з історією  дослідження угорських назв місць, а також освоїли базову номенклатурну термінологію і методологію дослідження.

Іштван Гофман, професор Кафедри угорської лінгвістики Дебреценського університету, керівник дослідницької групи Угорського національного довідника назв місць запропонував закарпатським студентам взяти участь у таборі по вивченню створення бази даних Угорського національного довідника назв місць. Табір організували з 6 по 10 лютого на базі Дебреценського університету, куди прибули студенти, молоді студенти як з Угорщини, так із сусідніх держав.

З нашого інституту у підготовчому таборі взяла участь Бернадет Біров з другого курсу магістратури та Каміла Баркасі з другого курсу базової освіти відділення угорської філології.

І яким був настрій у таборі?

Каміла Баркасі: «Мені дуже сподобався курс під назвою Вступ у дослідження назв місць, особливо ця наука, викладачем якого є Золтан Кармачі. Я дуже зраділа, коли з’явилася можливість приїхати до Дебрецену. Тут все було новим для мене, але я з нетерпінням чекала, щоб дізнатися, чим можу допомогти нашій групі, і з цим розвивати свої знання.»

Бернадет Біров: «Протягом мого навчання я  вже зустрічалася зі збором назв, але то були імена осіб. Я відчувала, що потрібно ознайомитися з методами дослідження другої великої групи  власних назв. Ця програма була хорошою можливістю для розширення знань, щоб у майбутньому серйозніше змогла займатися цією тематикою.»

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Програма Угорської національної довідки назв місць триватиме приблизно десять років. Протягом цього періоду зберуть декілька мільйонів  назв місць у Карпатському басейні. Це значить, що програма заради досягнення спільної мети зблизить багатьох заповзятливих студентів. Незважаючи на мішаний склад групи робота пройшла у хорошому настрої і в дружній атмосфері. Крім досвіду учасники отримали корисні знання. Створили не тільки базу даних, але й дружні і професійні відносини.

Бернадет Біров
студент відділення угорської філології

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar