Дні Ракоці в Закарпатському угорському інституті успішно пройшли і в 2017 році

У Закарпатському угорському інституті ім. Ф.Ракоці II уже вдванадцяте була організована серія заходів «Дні Ракоці», приурочених до річниці народження відомого угорського князя Ференца Ракоці ІІ. Цьогоріч програма заходів пройшла між 27 березня та 2 квітня.

Святкування «Днів Ракоці»  розпочалося у понеділок, 27 березня, у другій половині дня, коли випускникам Навчально-консультаційного центру в урочистій атмосфері були вручені дипломи про успішне закінчення курсів. 106 випускникам курсів англійської, німецької та української мови, а також курсів захисту рослин дипломи вручали ректор Ільдіко Орос, директор Навчально-консультаційного центру Наталія Вароді та директор з питань стратегії і координації Університету Святого Іштвана (Угорщина) Ференц Мадяр.

Фото: Ласло Фюлоп

У вівторок у стінах ЗУІ відбулася ІХ Міжнародна зустріч хорових колективів вищих навчальних закладів, яку вже традиційно організовують раз на два роки. Глядачі мали можливість насолодитися виступами хору ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ, камерного хору Ніредьгазького інституту, чоловічого ансамблю та народного хору Мукачівського державного університету, камерного хору «КРЕдо», народного хору Ужгородського коледжу культури і мистецтв, педагогічного хору імені Михайла Гуттмана, чоловічого ансамблю «Боян» Ужгородського національного університету, хору Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Задора, хору Шарошпотокського реформатського колегіуму, дебреценського «Кантуса». Наприкінці зустрічі учасники свята привітали Шандора Беркеші, що пропрацював у сфері музичного мистецтва понад п’ятдесят років. Цьогоріч за видатні заслуги і багаторічну високопрофесійну діяльність Спілка угорських хорів та музичних ансамблів обрала відомого диригента, лауреата премії імені Ференца Ліста своїм почесним головою.

Фото: Ласло Фюлоп

У середу, 29 березня, урочисто відкрили меморіальну дошку Андрашу Бенедеку, відомому закарпатському прозаїку, поету, літературознавцю, лауреату премії імені Яноша Араня. Барельєфне погруддя розміщено у коридорі на другому поверсі головного корпусу ЗУІ. Автором роботи є відомий скульптор Каталін Олаг. Приємно, що на святі  була присутня і донька поета Анна Штумпф-Бенедек. Цього ж дня вдова та дочка відомого закарпатського художника Петера Вереша передали інституту його колекцію полотен. Відтепер 38 картин митця будуть розміщені та доступні для перегляду в аудиторії Естергом.

Фото: Ласло Фюлоп
Фото: Ласло Фюлоп

У четвер розпочала свою роботу VІ Міжнародна наукова конференція з екології Карпатського Єврорегіону (CERECO-2017), організована Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці II спільно з Інститутом хімії Мішкольцського університету (Угорщина) та Інститутом хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НAН України (Київ).

З метою обговорення загальних і регіональних проблем охорони навколишнього середовища  на науковий форум приїхали відомі науковці та фахівці з України, Словаччини, Угорщини, Польщі та Великобританії.

Фото: Ласло Фюлоп

Також цього тижня англійське відділення кафедри філології організувало англомовну вікторину «The Colourful USA», на якій п’ять команд студентів спеціальності «англійська мова та література» змогли помірятися своїми знаннями та вправністю.
У п’ятницю, 31 березня, конференція CERECO-2017 продовжила роботу у секціях.

Фото: Ласло Фюлоп

Цього року Закарпатський угорський інститут святкує своє 20-річчя. З цієї нагоди першого квітня в урочистому зібранні взяли участь викладачі, співробітники, студенти закладу та запрошені гості. На святі проректор Дебреценського університету Андраш Явор вручив Ільдіці Орос премію «Pro Universitate». Кожен учасник свята отримав подарункове видання «Угорський інститут в Україні – здобутки двадцятиріччя та перспективи», в якому зафіксовані найважливіші факти, події та здобутки за період діяльності інституту.

Фото: Ласло Фюлоп

У другій половині для пройшла також уже традиційна зустріч випускників Закарпатського угорського інституту, на якій за сприяння громадської організації «Про культура Субкарпатіка» виступив гурт з Угорщини «Kállay Saunders Band».

Фото: Ласло Фюлоп

У неділю серія заходів «Дні Ракоці» завершилася товариським змаганням з волейболу, в якому взяли участь команда «Ужгородські ветерани», команда «Старі хлопці з Великої Доброні» та команда викладачів і студентів інституту.

 

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • MagyarMagyar
  • EnglishEnglish

Тут Ви зможете ввести свої зауваження та пропозиції щодо освітніх програм.

Ваш коментар буде оприлюднено після його перегляду адміністратором сайту протягом 3 (трьох) робочих днів. Дякуємо за розуміння!


Ваша адреса електронної пошти не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені.

*

*

*

*

*

*


Заповнивши та надіславши даний відгук я даю згоду Закарпатському угорському інституту імені Ф. Ракоці ІІ на обробку своїх персональних даних у відповідності до вимог Закону України "Про захист персональних даних".

Натиснувши на кнопку "Опублікувати коментар" Ви погоджуєтеся на обробку своїх персональних даних ЗУІ.