Різдвяні традиції українців

17 грудня 2021 року відбувся захід «Різдвяні традиції українців» у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці II. Студенти українського відділення кафедри філології підготували за короткий час неабияке колоритне дійство.

Студенти третього та четвертого курсів розповіли про різні традиції предків-українців, про колядки й вертеп. Всі присутні з цікавістю слухали розповіді про різноманіття звичаїв на теренах України, зокрема про Різдво на Волині, Закарпатті, Поліссі, Буковині, Поділлі та Галичині. Згадувались значення дванадцяти святкових страв та повір’їв, які пов’язані з цим періодом року.

Студенти – другокурсники зіграли для публіки звичаї українців у аутентичних образах, а першокурсники підготували сучасний варіант різдвяних традицій з всіма  своїми перевагами і недоліками. Вони з гумором колядували бабусі у Месенджер, просили сертифікати про вакцинацію від колядників. На заході панувала тепла й весела атмосфера, лунали голосно колядки і всі присутні отримали святковий настрій.