Студенти ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ отримали дипломи

1 липня у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ відбулася церемонія вручення дипломів. Захід відбувся у Реформатській церкві міста Берегово. Цього року загалом дипломи бакалавра отримали 137 студентів, диплом магістра – 48. Із 137 студентів 9 отримали дипломи з відзнакою.

Захід розпочався з ушанування історичних прапорів, а потім Ференц Тарацкезі, пастор реформатської громади в Берегові, привітав всіх присутніх. Після цього прозвучала угорська національна молитва та гімн ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ.

Щорічну доповідь ректора з підсумками навчального року ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ, інтерпретував проректор інституту Дюло Фодор. Він зазначив, що церемонія вручення дипломів стало досить незвичним за останні два роки, оскільки коронавірус змусив нас носити маски, а з 24 лютого цього року український народ живе у війні і одразу наш світ перевернувся з ніг на голову. Як він сказав:

«Ми уникли безпосередніх жахів війни, але, як і для всієї України та світу, звичайне життя інституту повністю змінилося наприкінці лютого».

Також у промові зазначалося, що інститут з першого дня війни допомагав сотням переселенцям. Також було відзначено досягнення в науковій сфері, мовних іспитах, та управліннях талантами молоді. Насамкінець, звертаючись до випускників, він сказав:

«Треба знайти свій голос, свій стиль, свою думку. Це виклик, для якого я бажаю вам сил, удачі та наполегливості».

Вітання лідера фракції «Фідес», представника парламенту Угорщини Мате Кочіша, зачитав проректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Адальберт Рац. Він наголосив: хороша новина – на Закарпатті угорські студенти знову отримали диплом. Сьогодні, коли війна перевертає все з ніг на голову, важливо цінити події, які повертають наше життя в нормальне русло. Він додав:

«Ваша наполегливість спонукає нас робити ще більше для закарпатських угорців, які виявляються непереможними в такій складній ситуації. Тому навіть зараз, коли між нами розтягуються кордони і війна, ми тримаємося разом».

Кароль Резеш, голова Берегівської районної ради, підкреслив, що ми закінчили навчальний рік, адже пандемія та війна змінили наше повсякденне життя. Але найголовніше залишилося: роки, проведені разом, спільні спогади та набуті знання.

Від імені випускників подяку висловив Ерік Марусич, студент магістратури, кафедри історії та суспільних дисциплін. Потім відбулася урочиста присяга студентів.

Студенти отримали заслужені дипломи, а потім пролунав Гімн студентів.

Про труднощі, спричинені війною, згадала Ільдіко Орос, президентка ЗУІ імені Ференца Ракоці ІІ. Як вона сказала:

На нас лежить велика відповідальність. Треба робити те, що можливо і що потрібно. Це вимагає від нас подолання наших страхів і хвилювань. Важливим ключем до успіху є виявлення наших страхів і подолання їх замість того, щоб жити з ними та дозволяти їм впливати на нас. Перетворімо всі наші страхи на молитви і віддаймо їх Богові, вірячи, що Він їх розв’яже. – висловила президентка.

Наприкінці заходу представники церков попросили благословення для присутніх. Закінчився захід співом «Szózat».

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar
  • English