Засiдання вченої ради ЗУI iм. Ференца Ракоцi II

28 червня відбулося двомовне онлайн засідання вченої ради ЗУI iм. Ференца Ракоцi II.

Ректор iнстутуту, Степан Черничко, відкрив засідання та оголосив порядок денний.

Про екзаменаційну сесію 2021–2022 навчального року доповіла Жужанна Фізеші, завiдувач відділу контингенту студентів та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників. Вона повідомила, що екзаменаційна сесія ще триває для 843 осіб, оголосила кількість випускників, які отримають нагороди.

Про результати опитування рівня задоволеності студентів ЗУІ доповів керівник Навчально-методичної ради інституту, Імре Сакал. Опитування стосувалося дистанційного навчання. На основі відгуків студентів було виявлено необхідність у вдосконаленні використання платформи Google Calssroom.

Степан Черничко запропонував видати наказ оснований на пропозиціях студентів, щоб навчання було ще ефективнішим та комфортнішим.

Після цього ректор закладу доповів про діяльність Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ у 2021–2022 н.р. Його звіт уже доступний для викладачів у Google Classroom та незабаром також буде опублікований на офіційному сайті інституту.

Наступним питанням порядку денного була організація вступної кампанії. Про це доповів відповідальний секретар Приймальної комісії ЗУІ, Аттіла Товт. Для вступників ступеня бакалавр перша частина вступної кампанії розпочнеться 1-го липня, а для вступників ступеня магістр – 1-го серпня. Через спрощену процедуру вступу бажаючих очікує набагато менше вступних іспитів. 

Проректор Адальберт Рац доповів про процес навчання в умовах воєнного стану та про підготовку до наступного навчального року. За його словами, Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам повернутися до традиційної форми освіти. Проте, це треба узгоджувати з місцевим керівництвом. Під час повітряної тривоги всім доведеться пройти до укриття. У листі міністерства також містяться критерії для укриття (потужність, обладнання тощо), так всі навчальні заклади повинні перевірити, чи відповідають вони цим критеріям. 

Степан Черничко запропонував членам вченої ради розглянути можливості, а потім обговорити умови, проблеми, та їх вирішення на позачерговому засіданні вченої ради в липні.

Наступним пунктом порядку денного була доповідь ректора інституту про удосконалення внутрішнього забезпечення якості освіти в ЗУІ. Він повідомив, що на основі рекомендацій акредитаційних експертних груп буде створено Раду із забезпечення якості освіти,  завданням якої буде більш чіткий і зрозумілий розподіл обов’язків. Рекомендації експертів, спрямовані на вдосконалення якості освіти в ЗУІ, тому їх у будь-якому разі необхідно виконувати.

Наступним питанням було присудження вченних звань. Рада затвердила пакет документів, поданий Анітою Марку на звання доцента. Протопопова Віра, доктор біологічних наук, делегується на звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Було проведене голосування щодо визначення еквівалентності диплому Каталін Поллоі, отриманого за кордоном.

Після цього затвердили перший випуск журналу «Acta Academiae Beregsasiensis. Economics». Рада одноголосно ухвалила рішення.

Проректор інституту, Дьюло Фодор та керівник Навчально-методичної ради інституту, Імре Сакал повідомили про затвердження науково-методичних видань. Друкована та онлайн форма двох монографій та двох методичних видань була схвалена Вченою радою.

На засіданні також було обговорено професійний розвиток та проходження курсів підвищення кваліфікації співробітників інституту.

Наприкінці мова йшла про урочисте вручення дипломів та закриття навчального року, що відбудется 1-го липня.

    Ця стаття також доступна наступними мовами:

  • Magyar