Közös advent Beregszászban – Novák Katalin meggyújtotta az első gyertyát

Beregszászban már hagyománnyá vált, hogy a történelmi egyházak, civil szervezetek, városunk elöljárói közösen valósítják meg a várakozás időszakában rendezett programokat. A Pro Cultura Subcarpathica civil szervezet és a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola szervezésében november 27-én fellobbanhatott az adventi koszorú első gyertyája, mely a hit szimbóluma.

Az esemény kezdetén a Rákóczi-főiskola énekkarát hallhattuk, majd Pallagi Marianna, a PCS igazgatója köszöntötte a megjelenteket.

„Az advent arról szól, hogy az ember elcsendesül, várja a fényt, várja a világosságot. Különösen aktuális ez a mai napon, most, amikor háború van, amikor átvitt és valóságos értelemben is nagy körülöttünk a sötétség”

– emelte ki Orosz Ildikó, a Rákóczi-főiskola elnöke.

Babják Zoltán, a Beregszászi kistérség polgármestere kifejtette, hogy az adventi várakozásban nemcsak Jézus születését, de a háború végét is sokan várják. Szerinte csak az imáinkba kapaszkodva lehet túl élni a mindennapokat.

Csernicskó István, a II. RF KMF rektora hangsúlyozta, hogy talán soha nem volt még olyan nagy szükségünk fényre, békére és szeretetre, mint most.

„Otthon vagyok egy nagy családban, a magyarság családjában. Nem egyedül vagyok itt, hanem hozom annak a 15 millió magyar embernek a szeretetét, akik lélekben ott vannak önökkel minden nap, ott vannak önökkel a fájdalomban, a hiányban, a veszteségben a nélkülözésben, a reményben és szeretetben is. Ott vagyunk önökkel, önök pedig ott vannak velünk”

– fejtette ki Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke.

Ezt követően a Rákóczi-főiskola énakkarának előadásában adventi dalokat hallhattunk, majd a történelmi egyházak képviselői kérték Isten áldását a jelenlévők életére.

A rendezvény zárásaként Novák Katalin meggyújtotta az adventi koszorú első gyertyáját.

A második gyertyagyújtási ünnepség a Beregszászi Polgármesteri Hivatal és a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség szervezésében valósul meg.

This slideshow requires JavaScript.

Kurmay Anita