Tájékoztató napot tartott főiskolánk Apáczai Csere János Könyvtára

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Apáczai Csere János Könyvtára tájékoztató napot tartott az intézmény hallgatói, oktatói és dolgozói számára szeptember 20-án.

A jelenlévőket Szamborovszkyné Nagy Ibolya, az Apáczai Csere János Könyvtára igazgatója köszöntötte.

„Információs napunk lényege, hogy próbáljuk visszavezetni tanulóinkat a könyvtárba, hisz oktatási intézményként elengedhetetlen, hogy diákjaink tisztában legyenek azokkal a lehetőségekkel, ahonnan nyerhetnek tudományos információkat”

– hangsúlyozta.

A tájékoztatón a jelenlévők alapvető információ-keresési technikákat ismerhettek meg, illetve azok gyakorlatban történő használatát akár személyi számítógépen, laptopon vagy mobileszközön. Továbbá hallhattak az intézményben elérhető digitális adatbázisok típusairól, hogy hogyan tájékozódhatnak az adatbázisok típusai között, valamint ezen adatbázisokat hogyan használhatják PC-n és mobileszközön.

A résztvevők a délután folyamán megismerkedhettek még a Könyvtár online katalógusának használatával, az abban történő célirányos kereséssel. Végezetül a szervezők bemutatták a szemináriumi, önálló munkai, évfolyam- és szakdolgozatok íráshoz történő bibliográfiai keresés gyakorlatát.

This slideshow requires JavaScript.

K. A.